Hulu, Netflix, Spotify i YouTube trafią na samochody Tesli

Posiadacze Tesli mają powody do zadowolenia. Dziesiąta odsłona systemu operacyjnego dla samochodów od Elona Muska wprowadzi możliwość korzystania z popularnych aplikacji streamingowych.

Posiadacze Tesli mają powody do zadowolenia. Dziesiąta odsłona systemu operacyjnego dla samochodów od Elona Muska wprowadzi możliwość korzystania z popularnych aplikacji streamingowych.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tesla przygotowała kolejną aktualizację dla pojazdów z linii Model S, Model X oraz Model 3. Według Elona Muska jest to największa aktualizacja w historii firmy i ma sprawić, że samochody Tesli staną się jeszcze bardziej pożądanym kąskiem. Co ciekawe, Software Version 10.0 w dużej mierze skupia się na rozwoju systemów cyfrowej rozrywki.

Nowe oprogramowanie wprowadzi aplikacje do obsługi najpopularniejszych serwisów streamingowych: Hulu, Netflixa, Spotify Premium oraz YouTube’a. Każdy z nich będzie można obsłużyć za pośrednictwem dużego, dotykowego panelu kontrolnego montowanego w każdej Tesli. Nie oznacza to jednak, że kierowcy będą mogli podczas jazdy nadrabiać serialowe zaległości i np. obejrzeć Breaking Bad przed premierą El Camino: Film „Breaking Bad”. Wszystkie serwisy filmowe będzie można odpalić wyłącznie po zaparkowaniu samochodu.

Oczywiście firma mniej restrykcyjnie podeszła do Spotify i z tego serwisu można korzystać w trakcie jazdy. Poprawiono także obsługę muzyki przez Bluetooth – po aktualizacji Tesla wyświetli okładki płyt, które są odtwarzane za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Firma wprowadziła również aplikację Caraoke korzystającą z bogatej biblioteki utworów muzycznych z całego świata. Z kolei w Tesla Arcade pojawił się pierwszy poziom Cupheada.

Ale usprawnienia nie ograniczają się wyłącznie do rozwiązań rozrywkowych. Funkcja przyzwania samochodu zyskała swoją nazwę – Smart Summon – i w nowej wersji nie tylko wyprowadzi Teslę z miejsca parkingowego, ale także podprowadzi samochód do kierowcy, który znajduje się na linii wzroku systemów monitoringu i ominie przeszkody na drodze pojazdu. Wprowadzono również tryb Joe Mode, który przyciszy wszelkie komunikaty, aby uniknąć wybudzenia śpiących współpasażerów.

Aby pozyskać nową aktualizację, należy połączyć samochód do sieci Wi-Fi. Tesla automatycznie pobierze wszystkie pliki potrzebne do wdrożenia nowych funkcji.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Tesla

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV