Biohakerka wszczepiła w rękę układ RFID odblokowujący Teslę

Pewna posiadaczka samochodu Tesla postanowiła zintegrować cyfrowy klucz ze swoim ciałem. Dzięki temu może odblokować samochód przysuwając do niego swoją rękę.

Pewna posiadaczka samochodu Tesla postanowiła zintegrować cyfrowy klucz ze swoim ciałem. Dzięki temu może odblokować samochód przysuwając do niego swoją rękę.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  biohaker 

Mimo iż cybertechnologie rodem z Cyberpunka 2077 czy Czarnego lustra to wciąż pieśń (dalekiej) przyszłości, niektórzy entuzjaści nowych technologii już dziś eksperymentują ze swoim ciałem, wszczepiając w nie najróżniejsze podzespoły. Biohakerka Amie DD stwierdziła, że dobrym pomysłem będzie korzystanie ze wszczepu radiowego do odblokowywania jej Tesli Model 3.

Pierwotne plany zakładały, że Amie wykorzysta w tym celu układ RFID, z którego biohakerka korzystała na co dzień. Niestety okazało się, że zabezpieczenia Tesli nie pozwoliły na zgranie informacji z pilota na wspomniany chip. Konieczne okazało się rozmontowanie elektronicznego kluczyka od samochodu, wyjęcie podzespołu i wszczepienie go pod skórę.

W ten sposób biohakerka dopięła swego – zintegrowała jeden element systemu bezpieczeństwa Tesli z własnym ciałem.

Ludzie od dawna wykorzystują układy RFID np. do chipowania zwierząt domowych. Wraz z popularyzacją systemów inteligentnych coraz więcej pasjonatów decyduje się, aby umieścić podobne układy we własnym ciele, aby ściślej powiązać się z otaczającą ich technologią. Z biegiem czasu takich biohakerów z pewnością będzie przybywać, zwłaszcza jeśli przyszłoroczny Cyberpunk 2077 okaże się kolejnym światowym hitem branży gier.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: YouTube

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV