Ile Epic Games zapłaciło za wyłączność Control? Ta kwota robi wrażenie

Control na pecetach dostępne jest jedynie na Epic Games Store. Teraz dowiedzieliśmy się, ile zapłacono za tę wyłączność.

Control na pecetach dostępne jest jedynie na Epic Games Store. Teraz dowiedzieliśmy się, ile zapłacono za tę wyłączność.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Control to nowa produkcja od studia Remedy Entertainment, w której gracze wcielają się w Jesse Faden. Kobieta trafia do budynku Federalnego Biura Kontroli i zmaga się z tajemniczymi wydarzeniami, które mają tam miejsce. Produkcja przypadła do gustu graczom oraz recenzentom i zebrała bardzo dobre oceny. Jest to zarazem jeden z tytułów, który na pecetach dostępny jest na wyłączność platformy Epic Games Store. 

Okazuje się, że osiągnięcie tego nie było tanie. Daniel Ahmad z firmy Niko Partners poinformował na Twitterze, że 505 Games (wydawca Control) otrzymało 9,49 milionów euro od Epic Games - właśnie za to, by gra nie pojawiła się na innych platformach dystrybucji cyfrowej na PC. 

Oczywiście, nie jest to pierwsza taka sytuacja i już wcześniej mieliśmy do czynienia z grami, które nie wychodziły poza konkretne platformy - przynajmniej przez jakiś czas. Tym razem jednak mamy okazję zobaczyć konkretną kwotę i trzeba przyznać, że robi ona wrażenie. Wygląda więc na to, że Epic Games nie zamierza odpuszczać i w dalszym ciągu będzie rywalizować ze Steamem o użytkowników.

Źródło: twitter.com, dualshockers.com / fot. 505 Games

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV