InPost nawiązał współpracę z AliExpress. Chińskie przesyłki trafią do paczkomatów

Redakcja Pulsu Biznesu dotarła do przecieków, które sugerują, że już wkrótce zakupy dokonane za pośrednictwem AliExpress odbierzemy w polskich paczkomatach.

Redakcja Pulsu Biznesu dotarła do przecieków, które sugerują, że już wkrótce zakupy dokonane za pośrednictwem AliExpress odbierzemy w polskich paczkomatach.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  InPost 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Chińska platforma sprzedażowa AliExpress z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Polacy cenią ten serwis m.in. ze względu na bogatą ofertę tanich sprzętów elektronicznych. Najprostsze martfony, laptopy czy tablety można kupić tam znacznie taniej niż od topowych producentów. A jeśli wierzyć przeciekom, do których dotarła redakcja Pulsu Biznesu, już wkrótce odbierzemy nasze chińskie zakupy w rodzimych paczkomatach.

Serwis dowiedział się od poinformowanych osób, że InPost już od kilku miesięcy prowadzi rozmowy biznesowe z przedstawicielami AliExpress. Firma ma zostać strategicznym partnerem platformy w Polsce, dzięki czemu wszystkie przesyłki zamawiane w tym serwisie będziemy mogli odebrać w paczkomatach. Dotychczas tylko nieliczni sprzedawcy na platformie oferowali taką możliwość, wyłącznie wtedy, kiedy taką usługę oferowała firma logistyczna obsługująca ich przesyłki.

Współpraca partnerska będzie miała ogromny wpływ na komfort korzystania z AliExpress. Klienci nie tylko odbiorą przesyłki za pośrednictwem InPostu, będą mogli także śledzić ich trasę na stronie firmy. Tak, jak ma to miejsce w przypadku krajowych przesyłek paczkomatowych. Według przecieków nowa usługa ma wystartować na dniach i usprawnić zamawianie paczek w najgorętszym okresie zakupowym, tuż przed świętami. Przedstawiciele InPostu odmówili redakcji Pulsu Biznesu jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Źródło: Puls Biznesu / Zdjęcie: Wikipedia, Kai Kowalewski Kowa

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV