Repertuar kin Nowość Program TV

Jezus w komiksie będzie odcinał głowy i zabijał przy pomocy kung-fu

Jezus Chrystus w powieści graficznej Jesusfreak zostanie pokazany jako pozbawiony emocji zabójca, gotowy m.in. do ucinania swoim wrogom głów za pomocą miecza.

Już niebawem na amerykańskim rynku nakładem wydawnictwa Image Comics ukaże się powieść graficzna Jesusfreak, której autorami są Joe Casey i Benjamin Marra. Na kartach historii pojawi się jednak Jezus Chrystus, który swoją postawą może zszokować niejednego czytelnika – zostanie on bowiem pokazany jako pozbawiony emocji zabójca i mistrz kung-fu, który będzie karał swoich wrogów choćby ucinając im głowy za pomocą miecza czy okładając pięściami do ostatniej kropli krwi.

Autorzy powieści przyznają, że w swojej pracy inspirowali się takimi historiami jak Master of Kung Fu i Savage Sword of Conan od Marvela i 300 wydawnictwa Dark Horse, dodając jeszcze:

Jesusfreak jest mniej inspirowany jakąkolwiek religijną tradycją, bardziej zaś dotyka kwestii jedynego w swoim rodzaju napięcia pomiędzy postacią mityczną a postacią historyczną – napięcia niezwykle skomplikowanego dla tych wszystkich, którzy oceniają przecież jedną i tą samą osobę.

Tak brzmi z kolei oficjalny opis:

W 26 roku naszej ery młody cieśla z Nazaretu zmaga się z pewnymi problemami, które rozgrywają się również w brutalnym świecie dookoła niego – odnajduje on w nim swoje własne miejsce. Wie, że jest inny. Nie wie tylko, dlaczego. Przynajmniej na razie.

-
-

Powieść graficzna trafi do sprzedaży w USA 20 marca.

Źródło: cbr.com / zdjęcie główne: Image Comics

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.