Przeczytaj w weekend

Jezus w komiksie będzie odcinał głowy i zabijał przy pomocy kung-fu

Jezus Chrystus w powieści graficznej Jesusfreak zostanie pokazany jako pozbawiony emocji zabójca, gotowy m.in. do ucinania swoim wrogom głów za pomocą miecza.

Jezus Chrystus w powieści graficznej Jesusfreak zostanie pokazany jako pozbawiony emocji zabójca, gotowy m.in. do ucinania swoim wrogom głów za pomocą miecza.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Już niebawem na amerykańskim rynku nakładem wydawnictwa Image Comics ukaże się powieść graficzna Jesusfreak, której autorami są Joe Casey i Benjamin Marra. Na kartach historii pojawi się jednak Jezus Chrystus, który swoją postawą może zszokować niejednego czytelnika - zostanie on bowiem pokazany jako pozbawiony emocji zabójca i mistrz kung-fu, który będzie karał swoich wrogów choćby ucinając im głowy za pomocą miecza czy okładając pięściami do ostatniej kropli krwi.

Autorzy powieści przyznają, że w swojej pracy inspirowali się takimi historiami jak Master of Kung Fu i Savage Sword of Conan od Marvela i 300 wydawnictwa Dark Horse, dodając jeszcze:

Jesusfreak jest mniej inspirowany jakąkolwiek religijną tradycją, bardziej zaś dotyka kwestii jedynego w swoim rodzaju napięcia pomiędzy postacią mityczną a postacią historyczną - napięcia niezwykle skomplikowanego dla tych wszystkich, którzy oceniają przecież jedną i tą samą osobę.

Tak brzmi z kolei oficjalny opis:

W 26 roku naszej ery młody cieśla z Nazaretu zmaga się z pewnymi problemami, które rozgrywają się również w brutalnym świecie dookoła niego - odnajduje on w nim swoje własne miejsce. Wie, że jest inny. Nie wie tylko, dlaczego. Przynajmniej na razie.

Powieść graficzna trafi do sprzedaży w USA 20 marca.

Źródło: cbr.com / zdjęcie główne: Image Comics

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV