Repertuar kin Nowość Program TV

John Lasseter szefem animacji Skydance. Sprzeciw kobiet z branży

Legendarny współzałożyciel studia Pixar po rozstaniu z Disneyem otrzymał nową posadę. Nie podoba się to kobietom pracującym w branży.

John Lasseter w zeszłym roku został oskarżony przez pracowników studia Pixar o molestowanie seksualne, które objawiało się długim i niekomfortowym przytulaniem kobiet, macaniem oraz nieakceptowalnymi całusami. Disney zainterweniował i na czas wewnętrznego śledztwa Lasseter wziął sześciomiesięczny urlop. W tym czasie sprawdzono wszystkie oskarżenia, przeprowadzono dziesiątki rozmów z pracownikami i wyciągnięto wnioski. Producent wraz z końcem 2018 roku przestał pracować w Pixarze. Teraz jednak wraca do Hollywood, ponieważ został zatrudniony przez Skydance jako szef działu animacji.

Dyrektor generalny wytwórni, David Ellison zorganizował specjalne spotkania z pracownikami w trzech biurach firmy wyjaśniając zatrudnienie Lassetera. Powołał się na kreatywną wizję producenta i zapewnił, że twórca nauczył się na swoich błędach. Zaznaczył jednak, że Skydance prowadzi politykę zerowej tolerancji dla molestowania seksualnego i zapewnił o swojej głębokiej trosce o pracowników i przyszłość firmy. Poprosił cały personel o czas, cierpliwość i szansę dla Lassetera dla wykazania się i pokazania swojego zreformowanego zachowania.

Jednak powołanie Lassetera na stanowisko szefa animacji koncernu współpracującego z Paramount Pictures wzbudziło sprzeciw kobiet z branży. Megan Dong, reżyserka animacji twierdzi, że wiele kobiet z jej otoczenia i ona sama nie zamierza pracować dla Skydance dopóki będzie tam zatrudniony Lasseter. Ashlyn Anstee, artystka tworząca storyboardy uważa, że po tym jak producent zacznie szefować w Skydance Animations zrobi z niego klub wyłącznie dla męskich twórców. The Hollywood Reporter w swoim raporcie zawarł również wypowiedź pewnej kobiety, która odbyła spotkanie w sprawie zatrudnienia w Skydance, jednak po wiadomości, że szefem działu animacji został Lasseter zrezygnowała z tej oferty. Portal nie podaje nazwiska tej osoby. To tyko kilka z wielu głosów sprzeciwu kobiet z branży wobec tej sytuacji. Jednak zdarzają się również zdania przychylne takiej decyzji.

The Hollywood Reporter powołuje się na dwa źródła. Jedno z nich, będące osobą, która pracowała z Lasseterem w przeszłości twierdzi, że ludzie będą chcieli z nim pracować, ponieważ pragną pracować z geniuszem. Osoba zatrudniona w innym studiu animacji twierdzi, że wielu filmowców będzie zabiegało o współpracę z producentem, jednak on sam będzie musiał wybrać odpowiednie projekty i obsadzić przy ich tworzeniu kobiety, aby wysłać pozytywny sygnał dla branży.

Ruch Skydance wydaje się być szczególnie kłopotliwy dla Paramount Pictures, które nie zostało poinformowane o zamiarach wytwórni dotyczących Lassetera jak podają dwa źródła portalu, które znają cała sprawę. Studio, które ma zawartą umowę ze Skydance odnośnie dystrybucji filmów, może być źle postrzegane w Hollywood za całą sprawę, mimo, że nie jest z nią bezpośrednio związane. Paramount ma wydać dwa pierwsze filmy Skydance Animations, jeśli oczywiście zostaną skończone do czasu wygaśnięcia umowy między koncernami za cztery lata.

Co sądzicie o takiej decyzji Skydance? Dajcie znać w komentarzach.

-
-

Źródło: hollywoodreporter.com/deadline.com/zdjęcie główne: Los Angeles Times
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Paweł Krzystyniak
-

Marvel’s Spider-Man: Fan połączył dwa kostiumy…

W Marvel's Spider-Man znajdziemy mnóstwo kostiumów dla Pajączka, ale nie przeszkadza to fanom na tworzenie…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.