Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

John Lasseter szefem animacji Skydance. Sprzeciw kobiet z branży

Legendarny współzałożyciel studia Pixar po rozstaniu z Disneyem otrzymał nową posadę. Nie podoba się to kobietom pracującym w branży.

John Lasseter w zeszłym roku został oskarżony przez pracowników studia Pixar o molestowanie seksualne, które objawiało się długim i niekomfortowym przytulaniem kobiet, macaniem oraz nieakceptowalnymi całusami. Disney zainterweniował i na czas wewnętrznego śledztwa Lasseter wziął sześciomiesięczny urlop. W tym czasie sprawdzono wszystkie oskarżenia, przeprowadzono dziesiątki rozmów z pracownikami i wyciągnięto wnioski. Producent wraz z końcem 2018 roku przestał pracować w Pixarze. Teraz jednak wraca do Hollywood, ponieważ został zatrudniony przez Skydance jako szef działu animacji.

Dyrektor generalny wytwórni, David Ellison zorganizował specjalne spotkania z pracownikami w trzech biurach firmy wyjaśniając zatrudnienie Lassetera. Powołał się na kreatywną wizję producenta i zapewnił, że twórca nauczył się na swoich błędach. Zaznaczył jednak, że Skydance prowadzi politykę zerowej tolerancji dla molestowania seksualnego i zapewnił o swojej głębokiej trosce o pracowników i przyszłość firmy. Poprosił cały personel o czas, cierpliwość i szansę dla Lassetera dla wykazania się i pokazania swojego zreformowanego zachowania.

Jednak powołanie Lassetera na stanowisko szefa animacji koncernu współpracującego z Paramount Pictures wzbudziło sprzeciw kobiet z branży. Megan Dong, reżyserka animacji twierdzi, że wiele kobiet z jej otoczenia i ona sama nie zamierza pracować dla Skydance dopóki będzie tam zatrudniony Lasseter. Ashlyn Anstee, artystka tworząca storyboardy uważa, że po tym jak producent zacznie szefować w Skydance Animations zrobi z niego klub wyłącznie dla męskich twórców. The Hollywood Reporter w swoim raporcie zawarł również wypowiedź pewnej kobiety, która odbyła spotkanie w sprawie zatrudnienia w Skydance, jednak po wiadomości, że szefem działu animacji został Lasseter zrezygnowała z tej oferty. Portal nie podaje nazwiska tej osoby. To tyko kilka z wielu głosów sprzeciwu kobiet z branży wobec tej sytuacji. Jednak zdarzają się również zdania przychylne takiej decyzji.

The Hollywood Reporter powołuje się na dwa źródła. Jedno z nich, będące osobą, która pracowała z Lasseterem w przeszłości twierdzi, że ludzie będą chcieli z nim pracować, ponieważ pragną pracować z geniuszem. Osoba zatrudniona w innym studiu animacji twierdzi, że wielu filmowców będzie zabiegało o współpracę z producentem, jednak on sam będzie musiał wybrać odpowiednie projekty i obsadzić przy ich tworzeniu kobiety, aby wysłać pozytywny sygnał dla branży.

Ruch Skydance wydaje się być szczególnie kłopotliwy dla Paramount Pictures, które nie zostało poinformowane o zamiarach wytwórni dotyczących Lassetera jak podają dwa źródła portalu, które znają cała sprawę. Studio, które ma zawartą umowę ze Skydance odnośnie dystrybucji filmów, może być źle postrzegane w Hollywood za całą sprawę, mimo, że nie jest z nią bezpośrednio związane. Paramount ma wydać dwa pierwsze filmy Skydance Animations, jeśli oczywiście zostaną skończone do czasu wygaśnięcia umowy między koncernami za cztery lata.

Co sądzicie o takiej decyzji Skydance? Dajcie znać w komentarzach.

-
-

Źródło: hollywoodreporter.com/deadline.com/zdjęcie główne: Los Angeles Times
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

Michał Kujawiński
-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

Michał Kujawiński
-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Michał Kujawiński
-

Punisher – Jeph Loeb otwarty na…

Jeph Loeb odpowiedzialny za seriale Marvela zdradził, że bardzo liczy na 3. sezon Punishera. Decyzja…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]