Joker bije kolejne rekordy w box office. Świetne prognozy filmu na drugi weekend

Joker nie przestaje rządzić w amerykańskim box office. A nowe prognozy zapowiadają, że jego tryumf szybko się nie skończy.

Joker nie przestaje rządzić w amerykańskim box office. A nowe prognozy zapowiadają, że jego tryumf szybko się nie skończy.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Jak podaje portal Deadline Joker zarobił wczoraj w amerykańskim box office 13,9 mln dolarów, co stanowi najlepszy wynik październikowego wtorku, który wcześniej należał do Venoma (8,2 mln). Przez pięć pierwszych dni produkcja o nemezis Batmana zarobiła 119,8 mln dolarów, 22% więcej niż Venom w tym samym momencie. Film  o wrogu Spider-Mana zgromadził ogólnie w Stanach Zjednoczonych 213,5 mln dolarów, z kolei szacuje się, że Joker zakończy swój kinowy bieg z 265 mln dolarów. Jeśli chodzi o jesienne rekordy to projekt Warner Bros pobił wczoraj wynik najlepszego wrześniowego wtorku, należący do To (11,4 mln) i obecnie znajduje się na drugim miejscu, zaraz za filmem Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia, który może poszczycić się najlepszym wtorkiem w listopadzie (15,96 mln).

Prognozy na najbliższy weekend w amerykańskim box office przewidują, że Joker nadal będzie dzierżył pierwsze miejsce z wynikiem w granicach 42,5 mln dolarów. Natomiast jeśli chodzi o trzy duże weekendowe premiery to Rodzina Addamsów ma zarobić 28-30 mln dolarów, Bliźniak 24-29 mln dolarów, a Jexi według prognoz nie osiągnie nawet 10 mln dolarów.

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: Warner Bros

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV