Przeczytaj w weekend

Joker - jak Joaquin Phoenix wypracował śmiech bohatera? Nowy opis fabuły

Joker to nadchodzący film z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. W jednym z nowych wywiadów aktor opowiada, w jaki sposób wypracował charakterystyczny śmiech tytułowego bohatera.

Joker to nadchodzący film z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. W jednym z nowych wywiadów aktor opowiada, w jaki sposób wypracował charakterystyczny śmiech tytułowego bohatera.

Michalina Reda
Michalina Reda

Joker to oczekiwany film komiksowy, w którym w tytułowego bohatera wcieli się Joaquin Phoenix. Film wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród fanów DC - jak wiemy, będzie promowany na ważnych festiwalach filmowych i otwarcie mówi się o nim jako o kandydacie do Oscara. Produkcja zadebiutuje jesienią tego roku i wszyscy już odliczają dni do premiery.

W ramach promocji nowego filmu, Joaquin Phoenix udziela wywiadów, w których mówi o swojej postaci (oczywiście w takich granicach, na jakie może sobie pozwolić nie ujawniając spoilerów). Aktor został zapytany o samą kreację bohatera - od czego zaczął w przygotowywaniu się do roli? Jak mówi:

Zacząłem od pracy nad śmiechem. Oglądałem dużo klipów wideo, w których osoby mierzą się z problemem patologicznego śmiechu, to jest poważne zaburzenie neurologiczne, które sprawia, że ​​ludzie śmieją się w niekontrolowany sposób.

Wypowiedź aktora może sugerować, że filmowy Joker również będzie cierpiał na tego typu zaburzenia neurologiczne. Już w zwiastunach mogliśmy obserwować jego nieumiejętność powstrzymania śmiechu, za co nawet pobito go w wagonie metra. O tym, jak zaprezentowana zostanie nam ta postać, przekonamy się za niecałe dwa miesiące.

W oczekiwaniu na premierę, przeczytajcie nowy opis fabuły Jokera:

Film skupia się na ikonicznym i kultowym bohaterze oraz jego genezie i jest oryginalną, niezależną historią, której nie widziano wcześniej na wielkich ekranach. Eksploracja Arthura Flecka (Phoenix), człowieka lekceważonego przez społeczeństwo, to nie tylko studium postaci, ale także szersza przestroga.

Joker - premiera w USA odbędzie się 4 października.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV