Joker - mężczyzna cierpiący na patologiczny śmiech chwali kreację Phoenixa

Joker gości na ekranach kin i robi wrażenie na widzach. Kreację głównego aktora chwali także Scott Lotan, mężczyzna, który zmaga się z przypadłością patologicznego śmiechu na co dzień.

Joker gości na ekranach kin i robi wrażenie na widzach. Kreację głównego aktora chwali także Scott Lotan, mężczyzna, który zmaga się z przypadłością patologicznego śmiechu na co dzień.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  Joker 

Joker to film komiksowy, który od momentu debiutu w kinach na początku października robi prawdziwą furorę - produkcja jest doceniana zarówno przez widzów jak i przez krytyków, którzy chwalą zwłaszcza grę aktorską Joaquina Phoenixa. Przypomnijmy, że aktor wciela się w głównego bohatera, który cierpi na patologiczny śmiech - wymagało to od aktora wybuchania śmiechem w nie mających nic wspólnego z wesołością momentach, co na ekranie oddał bardzo wiarygodnie.

Teraz tę kreację postanowił skomentować Scott Lotan, mężczyzna, który w codziennym życiu zmaga się z tą samą przypadłością. Jak mówi, jest pod wielkim wrażeniem tego, co dokonał Phoenix:

Moim zdaniem ona wykonał świetną robotę - udało mu się uchwycić niezdolność do zaprzestania śmiechu bez względu na okoliczności. Czułem to głębokie poczucie odrzucenia, którego doświadczył w scenie w autobusie - ja czułem się podobnie w dniach moich ataków. To bardzo ciąży na umyśle, że ludzie na ciebie patrzą. Możesz próbować to wyjaśnić, ale oni z góry przyjmują pogląd, że jesteś uzależniony od narkotyków lub po prostu jesteś wariatem. Myślę, że on [Phoenix - przyp. red.] uchwycił to poczucie izolacji i frustracji z braku zrozumienia ze strony innych. Czasami podczas filmu czułem się, jakbym patrzył na swoje odbicie.

Lotan wyjaśnia również, dlaczego filmowy Joker tak często krztusił się i dławił podczas ataków śmiechu.

To dławienie pochodzi z próby złapania oddechu, bo rozpaczliwie próbujesz zaczerpnąć powietrza. Ponadto, ślina gromadzi się w ustach, a gdy wciągasz powietrze, spływa nie tam gdzie trzeba [do tchawicy - przyp. red.]. Moja szyja robi się wtedy naprawdę obolała i poruszam głową, by spróbować zmniejszyć napięcie - czasem odcina to dopływ powietrza.

Mężczyzna opublikował w sieci wideo, które ma za zadanie pokazać, jak wygląda prawdziwy atak patologicznego śmiechu. Sprawdźcie, jak blisko rzeczywistości w swojej kreacji był Phoenix. Wideo pochodzi z 2015 roku.

Źródło: lrmonline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Jimmi Simpson

Jimmi Simpson

ur. 1975, kończy 44 lat

Yasmine Al Massri

Yasmine Al Massri

ur. 1978, kończy 41 lat

Nicolette Sheridan

Nicolette Sheridan

ur. 1963, kończy 56 lat

Jena Malone

Jena Malone

ur. 1984, kończy 35 lat

Björk Guðmundsdóttir

Björk Guðmundsdóttir

ur. 1965, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV