Joker szaleje. Pierwszy rekord w box office! Widzowie zachwyceni

Joker rozpoczął podbój amerykańskich kin. Film radzi sobie w box office lepiej niż prognozowano.

Joker rozpoczął podbój amerykańskich kin. Film radzi sobie w box office lepiej niż prognozowano.

Adam Siennica
Adam Siennica

Joker rozpoczął podbój kin od czwartkowych pokazów wieczornych. Według prognoz miał z nich zebrać ok. 10 mln dolarów, o czym informowaliśmy 4 października w godzinach porannych. Ostateczny wynik jednak jest większy: 13,3 mln dolarów. Jest to rekord największych wpływów z pokazów czwartkowych w historii października. Poprzedni należał do Venoma.

To jednak nie koniec... Jest to też drugi najlepszy wynik wpływów z czwartkowych pokazów wieczornych dla filmu z kategorią wiekową R (treść nie jest wskazana dla widzów poniżej 17 roku życia). Rekordzistą pozostaje Deadpool 2 z wynikiem 18,6 mln dolarów. Oznacza to, że Joker osiągnął lepsze wyniki niż Deadpool (12,7 mln dolarów), To: Rozdział 2 (10,5 mln dolarów), Kac Vegas w Bangkoku (10,4 mln dolarów) i Logan: Wolverine (9,5 mln dolarów). Na razie prognozuje się otwarcie w okolicach 80 mln dolarów, ale wszystko może się zmienić wraz z wynikami z piątku.

Zwłaszcza, że według portalu Deadline widzowie oceniają film bardzo pozytywnie, lepiej niż krytycy. Według sondy PostTrak badającej opinie po seansie aż 84% ocenia film bardzo pozytywnie, z czego 62% badanych z całą pewnością będzie polecać go znajomym. 

To też objawia się na Rottentomatoes.com, gdzie film również ma o wiele wyższe oceny widzów, niż krytyków. W tej chwili jest to 93% pozytywnych opinii na temat filmu Joker.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV