Advertisement  

Josh Boone pisze scenariusz do adaptacji Talizmanu Kinga i Strauba

Szykuje się kolejna ekranizacja prozy Stephena Kinga - tym razem napisanej razem z Peterem Straubem powieści Talizman. Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaangażowane w ten projekt.

Talizman to napisany w 1984 roku horror, który powstał we współpracy Stephena Kinga i Petera Strauba. Powieść została doceniona przez krytyków i czytelników, a także uhonorowana nagrodą Locusa i World Fantasy Award. Autorzy w 2001 roku wydali sequel pt. Czarny dom, a od czasu do czasu pojawiają się informacje o planowanym trzecim tomie.

Zarys fabularny Talizmanu wygląda następująco:

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety – jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.

Talizman - okładka
Źródło: Prószyński i S-ka

Ekranizacja Talizmanu początkowo była planowana jako serial, ale później została podjęta decyzja o realizacji filmu kinowego. Projektem zajmuje się Amblin Entertainment, a producentami ekranizacji są Frank Marshall i Michael Wright. Napisanie scenariusza powierzono Joshowi Boone’owi (Nowi mutanciGwiazd naszych wina). Nie będzie to jego pierwsza próba zmierzenia się z prozą Kinga – swego czasu pisał scenariusz do niezrealizowanej ekranizacji Bastionu oraz do adaptacji Przebudzenia, nad którą cały czas trwają prace.

Źródło: comingsoon.net / fot. Simon & Schuster Canada

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – zabawki…

Firma Hot Toys zaprezentowała zabawki promujące film Avengers: Wojna bez granic. Mogą one potwierdzać spekulacje…

Paweł Krzystyniak
0 -

40 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Adam Siennica
0 -

Krypton: sezon 1, odcinek 1 –…

Krypton to nowy serial science fiction amerykańskiej stacji Syfy, który inspirowany jest komiksami ze świata…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – ten…

W sieci pojawił się nowy plakat do filmu Avengers: Wojna bez granic, który sugeruje podział…

Michalina Reda
0 -

Co z 4. sezonem serialu Rick…

Wygląda na to, że przyszłość serialu Rick i Morty stoi pod dużym znakiem zapytania. Twórcy…

Piotr Piskozub
0 -

Brak Venoma w filmie Venom? Tom…

Tom Hardy zabrał głos na temat pojawiających się ostatnimi czasy pogłosek, wedle których w filmie…

Co o tym sądzisz?