Przeczytaj w weekend

Kaz Hirai odchodzi na emeryturę po 35 latach pracy w Sony

Były dyrektor generalny Sony, który przyczynił się do sukcesu PlayStation 4 i przywrócił firmie płynność finansową, zadecydował o odejściu na emeryturę. W Kaz Hirai przepracował s trukturach japońskiej korporacji 35 lat.

Były dyrektor generalny Sony, który przyczynił się do sukcesu PlayStation 4 i przywrócił firmie płynność finansową, zadecydował o odejściu na emeryturę. W Kaz Hirai przepracował s trukturach japońskiej korporacji 35 lat.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  kaz hirai 

Kazuo "Kaz" Hirai już w zeszłym roku zrezygnował z posady dyrektora generalnego Sony i przekazał stołek Kenichiro Yoshidzie. Kiedy obejmował stanowisko prezesa firmy w 2012 roku, musiał zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem - korporacja wykazała w 2011 roku straty rzędu 6,4 mld dolarów, a Kaz miał przywrócić jej płynność finansową. Po kilku latach ciężkiej pracy i skupieniu się m.in. na rozwoju gamingowej gałęzi firmy, udało się wyprowadzić Sony na prostą - w 2017 roku korporacja zarobiła 6,7 mld dolarów.

Hirai wykonał swoje zadanie i poczuł, że jego rola w korporacji dobiegła końca. Z dniem 18 czerwca oficjalnie zakończy pracę na rzecz Sony, choć wciąż będzie pełnił rolę starszego doradcy i chętnie pomoże firmie, jeśli ta będzie go potrzebować.

Jestem przekonany, że wszyscy w Sony silnie wspierają przywództwo pana Yoshidy i są gotowi wprowadzić Sony w jeszcze lepszy okres. Z tego powodu postanowiłem wycofać się z firmy Sony, która była częścią mojego życia przez ostatnie 35 lat. Chciałbym wyrazić uczucia najgorętszej wdzięczności wszystkim naszym pracownikom oraz interesariuszom, którzy wspierali mnie w tej podróży - przekazał Kazuo Hirai w oficjalnym oświadczeniu o swoim odejściu.

Kazuo Hirai trafił do Sony w trudnym okresie, ale po latach zaciskania pasa i przedefiniowaniu priorytetów firmy przywrócił jej dawną świetność. Mimo iż nie udało mu się wyciągnąć z zapaści oddziału mobilnego, który nie jest w stanie na równi konkurować z liderami rynku Androida, wyniósł markę PlayStation na wyżyny doskonałości i tchnął nowe życie w odział fotograficzny. Dzięki jego polityce udało się sprzedaż 100 milionów konsol PS4 oraz wypuścić na rynek w 2013 roku pierwszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, Sony Alpha A7.

Liczymy na to, że jego następcy równie sprawnie poradzą sobie z rozwojem branży gamingowej i Sony wciąż będzie jednym z liderów na rynku konsolowym.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV