Koniec ze zdrapkami na gry. Sony wycofuje produkt

Decyzja zapadła. Już wkrótce ze sklepów znikną zdrapki na gry. Pozostałe zdrapki, czyli te zasilające wirtualny portfel nadal będą dostępne.

Decyzja zapadła. Już wkrótce ze sklepów znikną zdrapki na gry. Pozostałe zdrapki, czyli te zasilające wirtualny portfel nadal będą dostępne.

Michał Czubak

Michał Czubak

Sony poinformowało, że od 1 kwietnia przestanie dostarczać sklepom kupony ze zdrapkami na konkretne pełne tytuły dostępne w PlayStation Store. Taka forma zakupów była wygodna dla tych graczy, którzy nie lubią się dzielić swoimi informacjami  z właścicielami platform. Od kwietnia taka możliwość zostanie im ograniczona. Nie odebrana, gdyż w dalszym ciągu będą mogli oni nabyć zdrapki z walutą, którą będzie można wydać na gry, dodatki i inne przedmioty dostępne na PlayStation Store.

Możemy potwierdzić, że od 1 kwietnia 2019 r. Sony Interactive Entertainment nie będzie już oferować pełnych gier za pośrednictwem programu Global Digital at Retail firmy SIE. Aby wspierać pełne gry i wersje premium, SIE wprowadzi zwiększone nominały u wybranych sprzedawców. DLC, dodatki, wirtualna waluta i karnety będą nadal dostępne - informuje przedstawiciel firmy.

Nieoficjalnie może mieć to związek z tym, że nierzadko sprzedawcy sprzedawali zdrapki na gry po innej, zaniżonej cenie niż ta, która widniała przy produkcie dostępnym cyfrowo na PlayStation Store. Z innej jednak strony pojawiał się także problem, gdy dana gra na PS Store otrzymała nową obniżoną cenę, podczas gdy fizyczna zdrapka z kodem do pobrania gry z PS Store była w sprzedaży w pierwotnej, wyższej cenie.

Źródło: theverge.com / fot. androidcentral.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV