Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Kevin Smith chciałby taniego filmu o Batmanie. Woli inne DCEU

Kevin Smith podzielił się najnowszymi rozwiązaniami w kwestii kina superbohaterskiego. Jego zdaniem dobrym pomysłem byłoby stworzenie niskobudżetowego filmu o Batmanie.

W ostatnim odcinku swojego podcastu Fatman on Batman Kevin Smith zabrał głos w kwestii Kinowego Uniwersum DC, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji o Batmanie. Tak zarysowuje on swoje podejście do sprawy:

Zrobiłbym to samo, co Warner Bros. obecnie planuje, a więc tworzył filmy, które nie są ze sobą połączone. Nie przejmuj się uniwersum, nie przejmuj się łączeniem rzeczy ze sobą. Oni byli mistrzami w tym gów… Święcili triumfy z filmami komiksowymi: Supermanem z lat 70. i Batmanem z przełomu lat 80. i 90., mieli piep… trylogię Mrocznego Rycerza, więc powinni to zrobić, nawet gdybyśmy obudzili ich w nocy.

Potem Smith przechodzi do konkretów:

Pomysł na film o Jokerze Todda Phillipsa do mnie przemawia. Interesuje mnie też samodzielny film o Batmanie Matta Reevesa. Nie sądzę, że oni powinni robić kosztujące 200 milionów dolarów piep… filmy o Batmanie. Nie muszą. Możesz zrobić piep… horrorową wersję za 15 milionów dolarów, kur…, albo i za mniej. Batman. Azyl Arkham, jeśli kiedykolwiek sięgną po komiks Granta Morrisona, dzieje się w jednym, kur…, miejscu. Kilka upiornych pomieszczeń z całym spektrum złoczyńców. I każdy kur… na to pójdzie.

-
-

Dalej Smith pośrednio odnosi się także do obecnego kształtu Kinowego Uniwersum DC:

Jeśli nie przepłacasz za talent aktorski, czego tak naprawdę nie musisz kur… robić, bo sporo ludzi i tak pojawia się w makijażu albo innym takim gów…, możesz dobrać aktorów na prostej zasadzie i film będzie cię kosztował 15 milionów dolców. Jeśli film o Batmanie zarobi od 800 mln do miliarda dolarów kosztując 200 mln dolarów, to więcej zysków da ci film za 15 mln. (…) Oni potrzebują odmiany. Według plotek Reeves ma robić film o Mrocznym Rycerzu jako detektywie, taka stara wersja Batmana. To może być interesujące w przeciwieństwie do robienia tej samej kur… rzeczy w kółko.

Źródło: heroichollywood.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Michał Kujawiński
-

Ile Netflix wydał na oryginalne produkcje…

Gigant streamingu platforma Netflix w zeszłym roku wydała ogromną ilość pieniędzy na realizacje i promocję…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Co o tym sądzisz?