Przeczytaj w weekend

Kit Harington oficjalnie w MCU - wiemy, kogo zagra. To ważny bohater

Kit Harington oficjalnie dołączył już do MCU - wiemy, w którym filmie się pojawi, oraz w jaką postać się wcieli.

Kit Harington oficjalnie dołączył już do MCU - wiemy, w którym filmie się pojawi, oraz w jaką postać się wcieli.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub

Już wczoraj portal Deadline podawał informację, że Kit Harington, ekranowy Jon Snow z serialu Gra o tron, dołączy do MCU. Dosłownie przed chwilą szef Marvel Studios, Kevin Feige, obwieścił na konwencie D23, że aktor faktycznie pojawi się w Kinowym Uniwersum Marvela, a po raz pierwszy zobaczymy go w filmie The Eternals. Jeszcze ciekawsze jest to, w którą postać wcieli się na ekranie - będzie to bowiem długo wyczekiwany przez fanów Dane Whitman aka Black Knight. 

Bohater ten debiutował w komiksach Domu Pomysłów już w 1967 roku - w jego historii od samego początku można było dostrzec wyraźne inspiracje legendami arturiańskimi. Whitman był potomkiem sir Percy'ego ze Skandii, będącego jednym z pierwszych Czarnych Rycerzy - członków zakonu, który założył czarodziej Merlin. Rycerz żył w czasach króla Artura; śmierć poniósł zaś w starciu ze swoim odwiecznym wrogiem, Mordredem, co rozpoczęło całą serię problemów z linią sukcesji. Ostatecznie dziedzictwo Percy'ego przeszło na Nathana Garretta, wuja Dane'a, który rozpoczynał jako superzłoczyńca operujący pod pseudonimem Black Knight II. Dopiero na łożu śmierci wyznał on wszystkie grzechy krewnemu, prosząc go, aby ten odzyskał honor i dobre imię dla całej rodziny. 

Początkowo członkowie Avengers mylili go z jego wujem - dopiero w czasie infiltracji grupy znanej jako Masters of Evil Whitman udowodnił swoją szlachetność. Warto dodać, że jako Czarny Rycerz przynajmniej początkowo nie posiadał magicznych zdolności. Był doskonałym szermierzem i jeźdźcem, wyszkolił się również w strategiach i taktykach wojennych. Koniec końców zaczął on walczyć Hebanowym Ostrzem, mieczem wykutym jeszcze w czasach króla Artura, który Merlin obdarzył magicznymi właściwościami. W pojedynkach jeden na jeden jego umiejętności są porównywalne z tymi Kapitana Ameryki i Wolverine'a.

Co ciekawe, Black Knight był swego czasu zaangażowany w trójkąt miłosny z członkinią Inhumans, Crystal, i przedstawicielką Eternals, Sersi (w MCU zagra ją Gemma Chan). Choć kochał tę pierwszą, druga, okazująca coraz więcej niestabilności psychicznej, za pomocą specjalnych mocy związała go ze sobą na poziomie mentalnym. Whitman nabył wówczas nadludzkie umiejętności. 

Film The Eternals wejdzie na ekrany kin 6 listopada przyszłego roku. 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/Fandomwire

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV