Kler zaczyna podbijać Europę. Bije kolejny rekord box office

Kler pojawił się na ekranach w Wielkiej Brytanii i Irlandii, osiągając kapitalny wynik w box office. Jakie rekordy pobito do tej pory?

Kler pojawił się na ekranach w Wielkiej Brytanii i Irlandii, osiągając kapitalny wynik w box office. Jakie rekordy pobito do tej pory?

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  KLER 

Kler miał w weekend swoją premierę w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. Udało się osiągnąć 1,32 mln dolarów wpływów z kin. Oznacza to, że pobito kolejny rekord - najlepsze otwarcie w historii polskiego kina za granicą. Poprzedni należał do Botoks, który swego czasu osiągnął 1,05 mln dolarów.

Jest to dopiero początek podróży tego filmu na świecie. W planach są premiery w takich krajach jak Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja, Kanada i USA.

W Polsce nadal radzi sobie wyśmienicie. Po trzecim weekendzie Kler łącznie obejrzało 3 538 214 widzów. Oznacza to, że na tę chwilę jest to drugi najpopularniejszy film wyświetlany w polskich kinach w XXI wieku. Rekord wciąż należy do Quo vadis. które obejrzało 4,3 mln widzów. Wynik jak najbardziej w zasięgu.

Do tej pory film pobił jeszcze takie rekordy:

  • najlepsze otwarcie w polskich kinach po 1989 roku - 935 000 widzów w premierowy weekend
  • najlepszy drugi weekend w historii polskiego kina
  • największy hit w dorobku Wojtka Smarzowskiego - poprzedni należał do Wołynia (1,4 mln widzów)
  • piąty rezultat w box office po 89. roku
  • Wyniki Pasji Gibsona (3 461 047 widzów) i Titanica Camerona (3 513 480 widzów) pobite w 16 dni.

Źródło: Kino Świat / zdjęcie główne: Bartosz Mrozowski

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV