Przeczytaj w weekend

Kolejny klasyk SF w Wehikule czasu. Zobaczcie okładkę

Gwiazdy moim przeznaczeniem to kolejna powieść science fiction, która ukaże się w serii Wehikuł czasu.

Gwiazdy moim przeznaczeniem to kolejna powieść science fiction, która ukaże się w serii Wehikuł czasu.

Seria Wehikuł czasu Domu Wydawniczego Rebis prezentuje klasyczne utwory science fiction. W jej ramach ukazały się tytuły autorów takich jak Roger Zelazny, Joe Haldeman, Robert A. Heinlein czy Arthur C. Clarke.

W maju do tego grona dołączy Alfred Bester ze swoją najsłynniejszą książką, czyli Gwiazdy moim przeznaczeniem. Napisana w 1956 roku powieść przez niektórych określana jest jako "Hrabia Monte Christo w kosmosie".

Gwiazdy moim przeznaczeniem zostały zapowiedziane na 12 maja. Poniżej możecie obejrzeć okładkę oraz przeczytać opis książki Alfreda Bestera:

Gwiazdy moim przeznaczeniem okładkaŹródło: Rebis

Jest XXV stulecie. Złoty wiek ludzkości, która zajęła Układ Słoneczny i szykuje się do pierwszych wypraw gwiezdnych. Wiek nowych technologii pojawiających się, nim opanowano stare. Wiek, w którym można się teleportować z jednego krańca Ziemi czy Marsa na drugi – choć jeszcze nie z planety na planetę. Ale też wiek kosmicznych rabusiów, wszechwładnych klanowych koncernów i oddzielnych pomieszczeń dla kobiet.
Dla Gully’ego Foyle’a, samotnego rozbitka od miesięcy uwięzionego na wraku dryfującym między planetami, wszystko to nie ma znaczenia. Everyman bez wykształcenia, umiejętności i ambicji, chce tylko przeżyć. I w końcu pojawia się nadzieja. Przelatujący obok frachtowiec ignoruje jednak sygnały z wraku i zostawia rozbitka na śmierć.
Lecz Foyle nie popada w czarną rozpacz. Ogarnia go wściekłość. Poprzysięga zemstę załodze frachtowca i jego armatorowi. Gnany żądzą odwetu cudem doprowadza wrak do użytku i rusza w długi pościg, który z przeciętniaka uczyni niemalże nadczłowieka…

Źródło: Rebis / fot. Orion Books Publishing

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV