Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Komputer w myszce to najdziwniejsza hybryda na rynku

Youtuber Electronic Grenade postanowił zrobić coś szalonego i wspaniałego - stworzyć myszkę z wbudowanym w pełni funkcjonalnym komputerem.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się mnóstwo urządzeń hybrydowych. Mamy smartfony, które zmieniają się w tablety, tablety zmieniające się w komputery czy w końcu laptopy, do których można przyczepić zewnętrzne karty graficzne, aby upodobnić je do pecetów. Ale jeszcze żadna korporacja nie wpadła na pomysł, aby stworzyć myszkę, która byłaby jednocześnie komputerem. Za stworzenie takiego urządzenia wziął się youtuber Electronic Grenade.

Computer Mice oparta jest o mikrokomputer Raspberry Pi Zero W zamknięty w autorskiej obudowie wykonanej za pośrednictwem drukarki 3D. Electronic Grenade wypruł podzespoły z innej myszki i połączył ją z układem od Raspberry, a następnie doczepił do obudowy mikroskopijną, wysuwaną klawiaturę oraz niewielki wyświetlacz. Całość wygląda absurdalnie, ale działa – o dziwo – działa.

Pi Zero W ma ograniczoną moc obliczeniową, dlatego na 1,5-calowym wyświetlaczu OLED można odpalić tylko najprostsze oprogramowanie w stylu notatnika. Ale twórcy udało się uruchomić Minecrafta, choć gra nie podziała zbyt długo – zawiesiła się po kilkunastu sekundach.

-
-

Zdaję sobie sprawę z tego, że myszka od Electronic Grenade to gadżet tak absurdalny, niewygodny i nieprzydatny, że prawdopodobnie nigdy nikt nie postanowi wprowadzić podobnego urządzenia do powszechnej sprzedaży. Ale twórca tego zwariowanego gadżetu udowodnił po raz kolejny, że w mikrokomputerach od Raspberry tkwi ogromny potencjał. I komputer ukryty w myszce jest na to najlepszym dowodem.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Electronic Grenade

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]

 

Advertisement