Konsola Nintendo Switch doczekała się swojego rysika

Inżynierowie Nintendo postanowili wyposażyć swoją przenośną konsolę w kolejny innowacyjny gadżet. Po kartonowych zestawach z linii Labo przyszedł czas na rysik.

Inżynierowie Nintendo postanowili wyposażyć swoją przenośną konsolę w kolejny innowacyjny gadżet. Po kartonowych zestawach z linii Labo przyszedł czas na rysik.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  switch 

Choć złota era Nintendo 3DS-a dobiegła końca, konsola nadal ma pewną przewagę nad Switchem – współpracuje z precyzyjnym rysikiem. Gadżet ten doczekał się nawet kilku dedykowanych tytułów, m.in. gry logicznej Pokémon Picross, które w pełni wykorzystują potencjał tego nietypowego kontrolera. Ale ta przewaga nie będzie trwać wiecznie, gdyż jeszcze w tym roku na rynku pojawi się rysik zaprojektowany z myślą o Nintendo Switchu.

I warto wspomnieć, że nie mówimy tu o akcesorium od firmy trzeciej, a licencjonowanym sprzęcie Nintendo. Jeden z użytkowników forum ResetEra wypatrzył gadżet na japońskiej stronie korporacji, gdzie pojawił się w przedsprzedaży. Rysik ma trafić do graczy jeszcze w tym roku, a jego cena nie jest zbytnio wygórowana. Sprzęt wyceniono na 880 jenów, czyli równowartość ok. 33 zł. Taka kwota może zachęcić do zakupu akcesorium wielu użytkowników.

Co prawda już teraz posiadacze Switcha mogą obsługiwać konsolę za pośrednictwem ekranu dotykowego, ale wykorzystanie w tym celu rysika z pewnością poprawi precyzję ruchów. Można także spodziewać się, że wraz z debiutem gadżetu w sprzedaży pojawią się gry i programy przystosowane do korzystania z tego narzędzia. Rysik od Nintendo w pierwszej kolejności trafi do japońskich odbiorców, którzy otrzymają go 27 grudnia. Prawdopodobnie w późniejszym terminie pojawi się także w sprzedaży globalnej.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV