Księżniczka LGBTQ w filmie Disneya? Możliwości są otwarte

W animacjach Disneya pojawiają się coraz częściej bohaterowie, którzy odbiegają od stereotypowego postrzegania postaci w bajkach. Pora na kolejny przełom?

W animacjach Disneya pojawiają się coraz częściej bohaterowie, którzy odbiegają od stereotypowego postrzegania postaci w bajkach. Pora na kolejny przełom?

Katarzyna Koczułap

Katarzyna Koczułap

Tagi:  animacja 

W piątek do kin wszedł kolejny film Disneya - Vaiana: Skarb oceanu, którego główną bohaterką jest dziewczynka potrafiąca sobie doskonale radzić sama. Nie potrzebuje do tego żadnego mężczyzny, jej wątek pozbawiony jest romansu. Po animacji Kraina lodu, to kolejny krok w kierunku porzucania stereotypowego obrazu kobiecych postaci, które najczęściej występowały jako "damy w opałach", potrzebujące ratunku księcia.

Czytaj także: Światowa premiera Milczenia w reżyserii Scorsese odbędzie się w Watykanie

Reżyserzy Vaiany, Ron Clements i John Musker znani są z tego, że starają się przesuwać granice w tworzeniu swoich animacji dla Disneya. Oni na przykład wprowadzili do tego świata pierwszą czarnoskórą księżniczkę w filmie Księżniczka i Żaba.

Czy po niezależnej Moanie przyszedł czas na księżniczkę będącą przedstawicielką LGBTQ? Clements i Musker nie mają wątpliwości:

Wygląda na to, że w tym momencie szanse na to są naprawdę duże. 

Czy Elsa z Krainy lodu będzie jednak miała dziewczynę? Czy będziemy musieli poczekać jeszcze trochę dłużej?

Źródło: huffingtonpost.com / fot. Disney

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV