Repertuar kin Nowość Program TV

Kto się boi penisa Batmana? DC cenzuruje komiks

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa Mrocznego Rycerza.

Wczoraj informowaliśmy Was o pierwszym zeszycie serii Batman: Damned, komiksie, którego autorami są Brian Azzarello i Lee Bermejo. Jego debiut na amerykańskim rynku jest głośno komentowany z uwagi na to, że na niektórych planszach pojawia się penis tytułowego herosa. Przypomnijmy, że zeszyt ukazał się w ramach nowej linii wydawniczej, DC Black Label, w której najbardziej uzdolnieni twórcy mieli otrzymać nieograniczoną swobodę – przynajmniej takie były zapewnienia wydawnictwa.

DC postanowiło bowiem ocenzurować cyfrową wersję zeszytu i zakryć przyrodzenie Mrocznego Rycerza w taki sposób, by czytelnicy nie mogli dostrzec wyraźnego kształtu fallusa bohatera. Zobaczcie sami:

To nie pierwszy raz, kiedy firma cenzuruje swoje komiksowe historie. Swego czasu Sean Murphy wyznał, że w taki sam sposób potraktowano jedną z jego opowieści, w której pojawiła się scena nagości z Jokerem i Harley Quinn. Sęk w tym, że linia DC Black Label miała być wolna od tego typu ingerencji.

spoilery
-
-

DC nie ustosunkowało się jeszcze do całej sprawy.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: DC/Warner Bros./Screen Rant
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – trolle atakują film…

Na portalu Rotten Tomatoes doszło do zbiorowej akcji, w ramach której internauci zaczęli wystawiać filmowi…

Piotr Piskozub
-

Arrow – przymiarki do kolejnego Suicide…

Do sieci trafiły już zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Arrow, zatytułowanego Brothers and Sisters.

Piotr Piskozub
-

Shazam! – heros, zniszczenie i pożoga.…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Shazam!, na którym widzimy tytułowego bohatera.

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead- co się wydarzy w 11. odcinku? Mamy opis fabuły, zdjęcia i zwiastun…

Wiktor Fisz
-

Najbardziej niezwykłe filmy i seriale o…

Widzieliście już pierwszy odcinek Doom Patrol? Cóż za piękna superbohaterska dekonstrukcja. Swoją drogą, ostatnimi czasy…

Monika Kubiak
spoilery
-

Nie z tego świata: sezon 14,…

Lebanon był odcinkiem niezwykłym. Nic w tym dziwnego, jako że jednocześnie był on 300. odcinkiem…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.