Repertuar kin Nowość Program TV

Penis Batmana robi szum wokół nowego komiksu. Zobacz plansze

W komiksie Batman: Damned tytułowy heros rozebrał się jak do rosołu - oczom czytelników ukazał się jego penis. Materiał jest głośno komentowany w USA.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Firma DC ogłosiła swego czasu powstanie nowej linii wydawniczej, DC Black Label. Inicjatywa miała na celu zabrać najbardziej utalentowanych scenarzystów i rysowników, którzy dostali pełną swobodę twórczą – nikt nie będzie ich ograniczał czy tym bardziej cenzorował. Na pierwszy ogień poszedł komiks Batman: Damned, którego autorami są ponownie ze sobą współpracujący Brian Azzarello i Lee Bermejo. Obaj wychodzili z założenia, że ich najnowsza praca ma być „duchową kontynuacją” niezwykle dojrzałego i wielokrotnie nagradzanego Jokera z 2008 roku. Sęk w tym, że pierwszy zeszyt nie skupił uwagi czytelników na walorach artystycznych. Amerykańscy komentatorzy już teraz opisują go bowiem jako „komiks, który pokazał penisa Batmana”.

Ważny w tym miejscu jest fabularny kontekst. Mroczny Rycerz zemdlał z powodu licznych ran kłutych, które zadano mu w trakcie pojedynku na jednej z ulic Gotham. Heros budzi się w mieszkaniu Johna Constantine’a. Wtedy sprawy przybierają dziwny obrót: bohater zdaje sobie sprawę, że na jego ciele zostały już tylko blizny, a w dodatku słyszy on w głowie tajemnicze głosy. Batman udaje się potem do Jaskini Nietoperza, gdzie zrzuca swój trykot, pokazując się czytelnikom takim, jakim Pan Bóg go stworzył.

-
spoilery
-

Wiemy już, że w serii Damned Batman i Constantine połączą siły, a ich podróż przez Gotham ma przypominać „wędrówkę po labiryncie”.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: DC/Warner Bros.

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.