Kultowe Dwarf Fortress trafi na Steam. Gra otrzyma nową oprawę graficzną

Dwarf Fortress pojawi się na platformie Steam. Twórcy nie są jednak gotowi, by podać nawet przybliżoną datę premiery tej gry.

Dwarf Fortress pojawi się na platformie Steam. Twórcy nie są jednak gotowi, by podać nawet przybliżoną datę premiery tej gry.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  dwarf fortress 

Dwarf Fortress to rozwijana od 17-lat gra, która przenosi graczy do świata fantasy i cechuje się rozbudowaną rozgrywką, wysokim poziomem trudności oraz oprawą graficzną, w której wykorzystywane są znaki ASCII. Z uwagi na to, tytuł ten raczej nie przemawia do masowego odbiorcy, ale w pewnych kręgach uznawany jest on za produkcję kultową.

Teraz poinformowano, że Dwarf Fortress trafi na platformę Steam. Co więcej, gra dostępna będzie tam w zupełnie nowej oprawie graficznej, która może sprawić, że zainteresuje się nią więcej osób.

Data premiery tej wersji nie została ujawniona. Otrzymaliśmy jednak jej krótki zwiastun.

Źródło: endgadget.com, youtube.com / fot. Kitfox Games

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV