Przeczytaj w weekend

Labirynt fauna ukazał się w wersji książkowej

Labirynt fauna to głośny film Guillermo del Toro. Kilka dni temu w naszym kraju ukazała się książkowa wersja tej historii.

Labirynt fauna to głośny film Guillermo del Toro. Kilka dni temu w naszym kraju ukazała się książkowa wersja tej historii.

Guillermo del Toro jest współautorem już kilku książek, w większości będących powieściowymi wersjami produkcji, przy których pracował. W tym roku doczekaliśmy się kolejnej książki: Labiryntu fauna. Polskim wydawcą został Zysk i S-ka, a premiera książki miała miejsce w tym tygodniu. 

Labirynt fauna, mimo upływu już kilkunastu lat od premiery, to nadal jeden z najważniejszych filmów w dorobku Guillermo del Toro. Książkowa wersja tej opowieści została napisana razem z Cornelią Funke

Książkowy Labirynt fauna to mroczna i nastrojowa, bogato ilustrowana baśń oparta na nagrodzonym trzema Oscarami filmie. Poniżej okładka książki oraz jej opis:

Labirynt fauna - okładkaŹródło: Zysk i S-ka

Guillermo del Toro, zdobywca Oscara za najlepszy film za „Kształt wody”, wraz z Cornelią Funke, autorką bestsellerowych powieści „Atramentowe serce” i „Król złodziei”, wspólnie stworzyli epicką i mroczną powieść fantasy dla czytelników w każdym wieku, wzbogaconą poruszającymi poetyckimi ilustracjami.
Ta czarowna historia zabiera czytelników do złowrogiego, magicznego i rozdartego wojną świata, zapełnionego wyraziście narysowanymi postaciami, takimi jak nieuczciwe fauny, zawzięci żołnierze, potwory zjadające dzieci czy dzielni buntownicy. Jak przystało na prawdziwą baśń, jest też dawno zaginiona księżniczka, która ma nadzieję na powrót do rodziny…

Źródło: Zysk i S-ka / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV