Lenovo i Star Trek łączą siły. Oto komputer przypominający Enterprise NCC-1701A

Lenovo zrobiło prezent wszystkim miłośnikom uniwersum Star Trek oraz gier komputerowych. Ich nowy komputer wygląda jak Enterprise i został wyposażony w podzespoły, których nie powstydzi się żadem fam PC Master Race.

Lenovo zrobiło prezent wszystkim miłośnikom uniwersum Star Trek oraz gier komputerowych. Ich nowy komputer wygląda jak Enterprise i został wyposażony w podzespoły, których nie powstydzi się żadem fam PC Master Race.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Od czasu do czasu na rynku pojawiają się nietypowe komputery, które swoim wyglądem nawiązują do dzieł popkultury. Większość z nich projektowana jest na specjalne zamówienie, a część trafia do regularnej sprzedaży. Tu mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem. Chiński oddział Lenovo postanowił wypuścić na rynek komputer, który pokochają wszyscy fani Star Treka.

Na pierwszy rzut oka przypomina gigantyczną kolekcjonerską figurkę okrętu Zjednoczonej Federacji Planet. Ale nie dajmy się zwieść - Lenovo Titanium Enterprise NCC-1701A to w pełni funkcjonalny pecet wyposażony w podzespoły, które poradzą sobie z najbardziej wymagającymi grami. Choć ze względów konstrukcyjnych wygląd urządzenia różni się nieco od okrętu, który poznaliśmy w filmie Star Trek IV: The Voyage Home, olbrzymi potencjał tego sprzętu wynagrodzi wszelkie niedociągnięcia.

Sercem komputera jest podkręcony procesor Intela 9. generacji, który współpracuje z 32 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną GeForce RTX 2080. Do dyspozycji otrzymamy także terabajtową pamięć M.2 SSD oraz dysk twardy o pojemności 2 TB na przechowywanie danych. Jak przystało na okręt rozpędzający się do prędkości Warp 9, na pokładzie tego cacka nie mogło zabraknąć szybkiego modułu Wi-Fi oraz LAN. A na tym jeszcze nie koniec - pod przednią powłoką pojazdu ukryto zintegrowany projektor. Nie dość, że odpalimy na nim VR-owe doświadczenie Star Trek: Bridge Crew, to jeszcze pozwoli wyświetlić na wielkiej ścianie najnowsze odcinki Star Trek: Discovery.

Lenovo Titanium Enterprise NCC-1701A był gwiazdą Beijing Tech World Conference. Niestety, zakup tej zabawki może okazać się problematyczny. Na razie komputer sprzedawany jest wyłącznie na terenie Chin, a za najtańszy model zapłacimy ok. 8300 zł. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do europejskiej dystrybucji.

Źródło: digitaltrends.com / Zdjęcie: news.mydrivers.com

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV