Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

LG zaprezentuje nowe soundbary z Dolby Atmos i Asystentem Google

Projektanci LG stwierdzili, że czas wyprodukować soundbary, które będą równie dobre co ich najnowsze OLED-y. Nowy sprzęt zadebiutuje podczas targów CES w Las Vegas.

W dobie supercienkich telewizorów, które można przykleić do ściany, klasyczne wielogłośnikowe systemy audio wydają się anachroniczne. Projektanci LG doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego stworzyli soundbary, które wypełnią cały nasz salon przestrzennym dźwiękiem. Nowe urządzenia będą nie tylko pięknie grać, zostaną także wyposażone w asystenta głosowego.

Koreańczycy planują zaprezentować swoje soundbary podczas targów CES, które rozpoczną się na początku stycznia w Las Vegas. Firma ma w zanadrzu trzy modele o nazwach SL10YG, SL9YG oraz SL8YG, które opracowano we współpracy ze specjalistami z Meridian Audio – brytyjskim producentem sprzętu grającego z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Największą zaletą sprzętu ma być szeroka scena dźwiękowa, czyli zdolność do symulowania dźwięku przestrzennego typowego dla zestawu kina domowego.

Wierne odwzorowanie głębi dźwięku będzie możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanego żyroskopu, który precyzyjnie ustali położenie soundbaru i na tej podstawie dostroi brzmienie poszczególnych głośników. Sprzęt współpracuje z najpopularniejszymi technologiami dźwięku przestrzennego: Dolby Atmos oraz DTS:X. Oprócz tego otrzymamy do dyspozycji także Asystenta Google. Dzięki niemu będziemy mogli  obsługiwać urządzenie za pośrednictwem poleceń głosowych i np. zdalnie odtwarzać utwory ze Spotify.

-
Plotka
-

Największą niewiadomą pozostają oczywiście ceny tych gadżetów oraz data ich premiery. LG prawdopodobnie zdradzi nieco więcej na temat soundbarów już za kilka dni, podczas oficjalnej prezentacji na targach CES.

Źródło: LG

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.