Repertuar kin Nowość Program TV

LG zaprezentuje nowe soundbary z Dolby Atmos i Asystentem Google

Projektanci LG stwierdzili, że czas wyprodukować soundbary, które będą równie dobre co ich najnowsze OLED-y. Nowy sprzęt zadebiutuje podczas targów CES w Las Vegas.

W dobie supercienkich telewizorów, które można przykleić do ściany, klasyczne wielogłośnikowe systemy audio wydają się anachroniczne. Projektanci LG doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego stworzyli soundbary, które wypełnią cały nasz salon przestrzennym dźwiękiem. Nowe urządzenia będą nie tylko pięknie grać, zostaną także wyposażone w asystenta głosowego.

Koreańczycy planują zaprezentować swoje soundbary podczas targów CES, które rozpoczną się na początku stycznia w Las Vegas. Firma ma w zanadrzu trzy modele o nazwach SL10YG, SL9YG oraz SL8YG, które opracowano we współpracy ze specjalistami z Meridian Audio – brytyjskim producentem sprzętu grającego z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Największą zaletą sprzętu ma być szeroka scena dźwiękowa, czyli zdolność do symulowania dźwięku przestrzennego typowego dla zestawu kina domowego.

Wierne odwzorowanie głębi dźwięku będzie możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanego żyroskopu, który precyzyjnie ustali położenie soundbaru i na tej podstawie dostroi brzmienie poszczególnych głośników. Sprzęt współpracuje z najpopularniejszymi technologiami dźwięku przestrzennego: Dolby Atmos oraz DTS:X. Oprócz tego otrzymamy do dyspozycji także Asystenta Google. Dzięki niemu będziemy mogli  obsługiwać urządzenie za pośrednictwem poleceń głosowych i np. zdalnie odtwarzać utwory ze Spotify.

-
Plotka
-

Największą niewiadomą pozostają oczywiście ceny tych gadżetów oraz data ich premiery. LG prawdopodobnie zdradzi nieco więcej na temat soundbarów już za kilka dni, podczas oficjalnej prezentacji na targach CES.

Źródło: LG

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?