Loki – kulisy powstawania Miss Minutes
Jared Simeth z firmy Luma Pictures opowiedział redakcji Variety, jak przebiegały prace nad stworzeniem Miss Minutes, animowanej bohaterki w formie staroświeckiego budzika.
Jared Simeth z firmy Luma Pictures opowiedział redakcji Variety, jak przebiegały prace nad stworzeniem Miss Minutes, animowanej bohaterki w formie staroświeckiego budzika.
Marvel nie miał konkretnego pomysłu na to, jak powinna prezentować się Miss Minutes w serialu Loki. Przedstawiciele korporacji dostarczyli specjalistom od efektów specjalnych z Luma Pictures wyłącznie dwa szkice koncepcyjne oraz kilka animowanych storybordów. Jared Simeth zdradził na łamach wywiadu dla serwisu Variety, że otrzymali następujące wytyczne:
Do stworzenia tej postaci zainspirowała Marvela animacja Felix the Cat z lat 20. i 30. minionego wieku. Na początku prac nad urzeczywistnieniem Miss Minutes wydawało się, że jest archaiczna, gdyż brakowało jej płynności ruchu. Dlatego pochylono się nad innymi bohaterami z tamtych lat, m. in. nad Betty Boop, która wyglądała bardziej współcześnie. Jednak wczesne testy wykazały, że to Felix jest tym właściwym punktem odniesienia i to on stał się główną inspiracją dla animatorów.
Simeth zwrócił także uwagę na to, że w przypadku Miss Minutes nie mamy do czynienia z jednowymiarową animacją, gdyż bohaterka zmienia się w czasie. Najpierw poznajemy ją jako element topornych materiałów propagandowych, a później przeistacza się w bardziej współczesną, holograficzną postać. Aby uwypuklić tę przemianę, podczas prac nad finalną wersją Miss Minutes skorzystano nawet z technologii motion capture.
Co ciekawe, mimo iż sposób ekspresji bohaterki odwołuje się do klasycznych dwuwymiarowych animacji, zespół korzystał z narzędzi do modelowania przestrzennego. Wszystkie podstawowe emocje powstały jako klasyczne rysunki, a następnie przerzucono je do oprogramowania 3D i tam doszlifowano. Choć Miss Minutes wygląda jak ręcznie rysowana, w rzeczywistości mamy tu do czynienia z trójwymiarowym modelem. I to wyrenderowanie bohaterki w taki sposób okazało się największym wyzwaniem dla zespołu projektowego.
Animator zdradził także, jak przebiegał proces powstawania filmu propagandowego, w którym poznajemy Miss Minutes. Już na wstępie stwierdzono, że należy odejść od stylistyki zaprezentowanej w Felix the Cat. Uznano, że cały materiał zaprojektowany w oparciu o tę animację wydawałby się zbyt dziecinny. Eksperymentowano z bardziej dorosłą kreską m. in. z Jonny’ego Questa czy Flinstonów. Ostatecznie postawiono jednak na styl propagandowych animacji z lat 50.: A Is For Atom poświęconej energii atomowej oraz Destination Earth paliwom kopalnym.
Zobacz także:
Źródło: Variety
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1981, kończy 43 lat
ur. 1977, kończy 47 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1970, kończy 54 lat
ur. 1992, kończy 32 lat