Lubicie Staruszka Logana? To teraz poznajcie… Staruszka Punishera

W alternatywnej rzeczywistości komiksowej Staruszka Logana pojawił się Staruszek Punisher.

W alternatywnej rzeczywistości komiksowej Staruszka Logana pojawił się Staruszek Punisher.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Wolverine. Staruszek Logan to jeden z najlepiej przyjętych w ostatnich latach komiksów o Rosomaku. Opowiadał on historię wyraźnie naznaczonego upływem czasu herosa, który w ramach ostatniej misji przemierza upadłe Stany Zjednoczone - w tym świecie superbohaterowie przegrali, kryjąc się w norach i zapomnianych przez świat jamach. Nawet Wolverine przynajmniej początkowo jawi się tu jak parodia samego siebie; zamiast walczyć z bękartem Bruce'a Bannera, pozwala mu na okrutne pobicie.

Choć seria cieszyła się dużą popularnością, Dom Pomysłów zdecydował się doprowadzić wątek podstarzałego Logana do końca - gdy ten trafił do podstawowego uniwersum Marvela, zdał sobie sprawę, że jego czynnik leczniczy nie działa. Zapowiedziana już seria Dead Man Logan ma być prawdziwym końcem dla tej wersji postaci.

Z komiksu Old Man Logan Annual #1 dowiadujemy się jednak, że w tym świecie wciąż jest mnóstwo historii do opowiedzenia. Tytułowy bohater nadal przemierza postapokaliptyczną krainę z małym Hulkiem. Sęk w tym, że w Carson City spotka on śmiertelnie niebezpieczny gang znany jako The Punishers. Nie tylko terroryzuje on miasteczko, ale również porywa dzieci - Wolverine koniec końców przeprowadzi w tej sprawie śledztwo.

Gdy pomiędzy Rosomakiem a naśladującymi Punishera przestępcami dochodzi do starcia, w sukurs herosowi przychodzi nie kto inny jak prawdziwy Frank Castle, który chce rozliczyć się z gangiem za hańbienie jego imienia. Ostatecznie dochodzi do wielkiej potyczki, w trakcie której Staruszek Punisher ginie. Zdoła jednak osiągnąć swój cel - będzie umierał z nieśmiertelnikiem na piersi; ten przedmiot przypomni mu o dawnych czasach.

Zeszyt Old Man Logan Annual #1 jest już dostępny w sprzedaży.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV