Repertuar kin Nowość Program TV

Mad Box ma być najmocniejszą konsolą na rynku

Slightly Mad Studios pracuje nad nową konsolą, która ma przyćmić sprzęt od Sony i Microsoftu. Odpali gry w 4K w 60 klatkach. A to nie koniec jej możliwości.

Współczesny rynek konsolowy podzielił się między dwóch graczy: Microsoft oraz Sony. Xbox i PlayStation wyznaczają technologiczne trendy w tej branży, ale Ian Bell, założyciel Slightly Mad Studios, chce zakończyć ten duopol. Bell zapowiedział konsolę Mad Box, która przyćmi swoimi możliwościami obecną generację.

Wokół tego projektu zrobiło się głośno kilkadziesiąt godzin temu, gdy szef Slightly Mad Studios założył konto na Twitterze i upublicznił swojego pierwszego tweeta informującego o tym, że nadchodzi Mad Box. W jego stronę szybko posypały się pytania dotyczące tego, czym będzie ów sprzęt. Bell nie silił się na mydlenie oczu i w kolejnym wpisie opisał, czego możemy się spodziewać. Mad Box to konsola zdolna do pracy z rozdzielczością 4K oraz oferująca darmowy silnik dla twórców gier.

Dziennikarze Variety skontaktowali się z Bellem, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tego urządzenia. Szef Slightly Mad Studios po raz kolejny potwierdził, że Mad Box ma być najmocniejszą konsolą na rynku i sprostował kilka niejasności, jakie zawarł w swoich twitterowych wpisach. Sprzęt ma być równie wydajny co pecety, które pojawią się na rynku za ok. 2 lata, i będzie zdolny do odpalania gier 4K w 60 klatkach oraz gier VR w 120 klatkach. Dokładna specyfikacja konsoli ani data jej premiery nie jest jeszcze znana, ale można podejrzewać, że zadebiutuje gdzieś między 2021 a 2022 rokiem.

Slightly Mad Studios odpowiada za takie gry jak Need for Speed Shift czy Project CARS 2, nie jest to zatem anonimowy gracz w branży gamingowej. Bell opowiedział także o tym, jak jego firma będzie podchodzić do kwestii tytułów na wyłączność. Stwierdził, że obecnie nie ma planów, aby płacić jakiemukolwiek wydawcy, aby rezygnował z wydawania gier na inne konsole. Co więcej, Mad Box ma od początku pozwalać na granie w gry z użytkownikami innych sprzętów, firma nie planuje wdrażać żadnych obostrzeń w tej kwestii.

Plotka
-
-

Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wyrokować, jak potoczą się losy tego urządzenia. Zwłaszcza że firma wciąż jest na etapie wczesnych rozmów z producentami komponentów, które miałyby trafić do konsoli. Za kilka lat dowiemy się, czy ambitny projekt Slightly Mad Studios rzeczywiście okaże się najmocniejszą konsolą, jaką widział świat.

Źródło: Variety / Zdjęcie: Slightly Mad Studios
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.