Repertuar kin Nowość Program TV

„Marco Polo” zadebiutuje na platformie Netflix jesienią 2014 roku

Po kilku miesiącach negocjacji platforma internetowa Netflix oficjalnie potwierdziła zamówienie pierwszego sezonu serialu "Marco Polo", który w ramówce zadebiutuje jesienią 2014 roku.

Projekt składał się będzie z dziewięciu odcinków i opowie o polityce, manipulacji i śmiertelnej wojnie pomiędzy wielkimi imperiami. Fabuła umiejscowiona zostanie XIII wieku w Chinach, w świecie przepełnionym zdumiewającymi sztukami walki, seksualnymi intrygami, politycznymi skandalami i spektakularnymi bitwami. „Marco Polo” produkowany będzie przez Weinstein Co. i nowe studio Pinewood Studios, Malaysia. W oryginale projekt tworzony był dla stacji Starz, ale okazał się zbyt drogi w produkcji, dlatego też postanowiono sprzedać go platformie Netflix.

Dotychczas gotowe są scenariusze do siedmiu odcinków, a „Marco Polo” ma być kręcony w Chinach, czyli w miejscu, gdzie żaden amerykański serial nie był jeszcze kręcony! Twórcami serialu będą Joachim Ronning, Espen Sandberg („Kon Tiki”) i reżyser Dan Minahan (Gra o tron). W pracach pomagał będzie John Fusco („Hidalgo”), pomysłodawca projektu.

Dotychczas wydawało się, że platforma Netflix na 2014 rok zaoferuje abonentom te same seriale, co rok wcześniej (czyli nowe sezony House of Cards, Hemlock Grove, Orange Is The New Black). Z kolei „Sense 8” rodzeństwa Wachowskich gotowy będzie dopiero na 2015 rok.

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze książki 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2018 roku. Lista będzie aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – analiza…

Godzilla 2: Król potworów doczekał się pełnego zwiastuna. Tak jak poprzedni mówi o filmie więcej,…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 12 –…

Wikingowie w kolejnym odcinku nie zachwycają. Znów dużo scen o niczym, nudne postacie i słabe…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?