Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną chronologię MCU

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Od kilku miesięcy Marvel ustami swoich włodarzy zapowiadał, że w najbliższym czasie zaprezentuje oficjalną linię czasową filmów wchodzących w skład MCU. W tej sprawie pojawiło się bowiem sporo pytań ze strony fanów; jedną z najbardziej palących kwestii była ta, kiedy naprawdę rozgrywała się akcja Spider-Man: Homecoming. Odpowiedzi udziela wydana z okazji 10-lecia istnienia Kinowego Uniwersum Marvela książka Marvel Studios: The First 10 Years. Poniżej prezentujemy poszczególne filmy projektu, podając jednocześnie, w którym roku rozgrywały się wydarzenia ukazane na ekranie:

Na liście, z racji okresu przygotowywania książki, nie znalazł się film Ant-Man and the Wasp. Wiemy jednak, że jego akcja rozgrywała się tuż przed Avengers: Infinity War, a więc w 2017 roku.

Kolejny film MCU, Captain Marvel, wejdzie na ekrany kin 8 marca przyszłego roku.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV