Przeczytaj w weekend

Marvel: X-Men. Saga Mrocznej Phoenix w przyszłym tygodniu

Powieść Marvel: X-Men. Saga Mrocznej Phoenix to adaptacja słynnego komiksu. Zobaczcie trailer książki Struarta Moore'a i przeczytajcie o szczegółach.

Powieść Marvel: X-Men. Saga Mrocznej Phoenix to adaptacja słynnego komiksu. Zobaczcie trailer książki Struarta Moore'a i przeczytajcie o szczegółach.

Stworzeni przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego X-Meni to z pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterskich drużyn wszech czasów. Komiksy, seriale i filmy z charakterystycznym motywem X zgromadziły rzesze oddanych fanów i na zawsze zapisały się w popkulturowych kanonach. Choć historia X-Menów sięga lat 60. XX wieku, przygody grupy mutantów fascynują kolejne pokolenia.

Powstała w latach 70. Saga o Mrocznej Phoenix Chrisa Claremonta i Johna Byrne’a uznawana jest za jedną z najważniejszych powieści graficznych w Uniwersum X-Men. Komiks ten stanowi kanwę najnowszej produkcji ze świata X-Men, czyli Mrocznej Phoenix.

Powieść X-Men: Saga Mrocznej Phoenix to kolejna adaptacja stworzona przez Stuarta Moore’a – współtwórcę imprintu Vertigo, autora i redaktora książek, a także wielokrotnie nagradzanego redaktora komiksowego. Książkowa adaptacja komiksu o narodzinach Mrocznej Phoenix stanowiła dla Moore’a nie lada wyzwanie. Komiksowa Saga o Mrocznej Phoenix uznawana jest za jedną z najbardziej udanych prób przedstawienia złożoności charakterów, zarówno członków drużyny X-Men jak i ich przeciwników.

Postawieni przed moralnymi dylematami, targani sprzecznymi emocjami, czy wreszcie – jak w przypadku Jean Grey – skonfrontowani z własną mroczną, pełną okrucieństwa stroną osobowości bohaterowie mimo swoich imponujących mocy jawią się czytelnikowi w sposób zdecydowanie bardziej ludzki. W obliczu Siły Phoenix X-Meni muszą odpowiedzieć na pytania: Czy życie jednego z nas jest warte więcej niż cierpienie milionów? Czy ci, których kochamy, zawsze zasługują na przebaczenie? Czy powinniśmy akceptować to, co w nas najgorsze? A jeśli nie, to czy możemy się tego pozbyć?

Saga Mrocznej Phoenix - okładkaŹródło: Insignis

W X-Men: Saga Mrocznej Phoenix spotkacie swoich ulubionych superbohaterów: Jean Grey, Storm, Colossusa, Cyclopsa, Nightcrawlera oraz… Iron Mana, Spider-Mana i Doktora Strange’a. 

Źródło: Insignis / fot. Insignis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV