Przeczytaj w weekend

Marvel's Avengers - jak wypada rozgrywka? Są pierwsze wrażenia z gry [E3 2019]

Do sieci trafiły kolejne informacje na temat nadchodzącej gry Marvel's Avengers, w tym wrażenia z wersji prezentowanej na E3 2019.

Do sieci trafiły kolejne informacje na temat nadchodzącej gry Marvel's Avengers, w tym wrażenia z wersji prezentowanej na E3 2019.

Marvel's Avengers to nadchodząca gra akcji tworzona przez deweloperów z Crystal Dynamics. Produkcja pojawiła się w trakcie konferencji Square Enix na E3 2019. Zaprezentowano jej zwiastun, ten jednak nie prezentował właściwej rozgrywki - zamiast tego skupiał się na scenach CGI.

Nie oznacza to jednak, że w Los Angeles zabrakło rozgrywki - tę pokazywano, ale jedynie za zamkniętymi drzwiami. Niewykluczone, że wspomniane materiały wideo za jakiś czas trafią do sieci, a póki co mamy możliwość zapoznania się z wrażeniami dziennikarzy, którzy mieli okazję zobaczyć Marvel's Avengers w akcji.

Redaktorzy serwisu ScreenRant informują, że historia w grze opowiadana jest w kinowy sposób, tak jak np. w Marvel's Spider-Man, a duże wrażenie robią płynne przejścia pomiędzy rozgrywką i filmowymi przerywnikami. Walka ma przypominać tę znaną z serii Batman: Arkham, a dziennikarze wspominają, że w podobny sposób "czuć" tutaj ataki bohaterów. Mamy wrażenie, że rzeczywiście zadajemy potężne ciosy. Oczywiście, każdym z Mścicieli walczy się tutaj nieco inaczej - Kapitan Ameryka potrafi rzucać swoją tarczą, a Thor miota Mjolnirem i przyciąga go do siebie, podobnie jak robi to Kratos w ostatnim God of War

Z kolei na Entertainment Weekly możemy przeczytać, że w grze znajdą się pewne poziomy, w których nie będziemy mieli możliwości wyboru postaci i dostaniemy z góry przypisanego bohatera. W innych z kolei będziemy mogli wybrać, kim będziemy chcieli pokierować. Do tego dochodzi również możliwość personalizacji herosów poprzez wybór wyposażenia czy zdolności, które wykorzystamy w trakcie danego zadania. Twórcy gry obiecują, że każdy z bohaterów ma się w jakiś sposób wyróżniać, ale jednocześnie całość ma być odpowiednio zbalansowana - nie będzie tu więc sytuacji, że Hulk i Thor będą znacznie potężniejszymi herosami od np. Czarnej Wdowy. 

Z grą zapoznali się także przedstawiciele IGN i również oni zwracają uwagę na bardzo satysfakcjonującą rozgrywkę i zróżnicowanych bohaterów - każdym z nich walczy się nieco inaczej, każdy dysponuje również inną specjalną zdolnością - dla przykładu, Thor tworzy potężną falę uderzeniową powalającą wrogów, a Iron-Man wystrzeliwuje niszczycielski promień z klatki piersiowej. Dziennikarze tego serwisu zwracają jednak uwagę na pewne problemy związane z przedstawieniem bohaterów - ich zdaniem modele postaci pozostawiają nieco do życzenia (na co zwracały uwagę również osoby, które obejrzały zwiastun), a charakter niektórych z nich nie do końca pasuje do tego, do czego przyzwyczaiło nas MCU. Jako przykład ponownie podano Thora, którego poważne i pełne patosu teksty nie do końca pasują do nowego wizerunku herosa z Ragnarok.  

Marvel's Avengers zadebiutuje 15 maja 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Źródło: ign.com, screenrant.com / fot. Square Enix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV