Mayday - zwiastun komedii. Polska adaptacja najśmieszniejszej sztuki teatralnej świata

Mayday to nowa polska komedia twórcy Planety singli 2 i 3. Premiera odbędzie się 10 stycznia 2020 roku.

Mayday to nowa polska komedia twórcy Planety singli 2 i 3. Premiera odbędzie się 10 stycznia 2020 roku.

Adam Siennica
Adam Siennica

Mayday to nowa komedia oparta na popularnej na całym świecie sztuce teatralnej pod tym samym tytułem. Jest ona uważana za najśmieszniejszą komedię świata. Czy Sam Akina, reżyser Planety Singli 2 i 3 zdołał godnie przenieść to na wielki ekran?

Bohaterem jest Janek (Piotr Adamczyk), który prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki sprawnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego miłości dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde kłamstewko będzie mieć kolosalne skutki!

W obsadzie są Piotr Adamczyk, Weronika Książkiewicz, Anna Dereszowska, Adam Woronowicz, Andrzej Grabowski, Bartosz Porczyk, Kamil Kula, Krzysztof Czeczot, Tomasz Oświeciński, Aleksandar Milicević i Wojciech Czerwiński. Za scenariusz odpowiadają Sam Akina, Jules Jones, Hanna Węsierska, Wojciech Pałys i Elżbieta Woźniak.

W lipcu 2019 roku odwiedziliśmy plan Mayday w Krakowie. Czego można się spodziewać po filmie? Przeczytajcie naszą relację z obserwacji pracy na planie oraz rozmów z ekipą filmową.

Mayday - premiera 10 stycznia 2020 roku.

Źródło: Kino Świat / zdjęcie główne: Kino Świat

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Elle Fanning

Elle Fanning

ur. 1998, kończy 22 lat

Kristen Stewart

Kristen Stewart

ur. 1990, kończy 30 lat

Jay Baruchel

Jay Baruchel

ur. 1982, kończy 38 lat

Isaac Hempstead-Wright

Isaac Hempstead-Wright

ur. 1999, kończy 21 lat

Dennis Quaid

Dennis Quaid

ur. 1954, kończy 66 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV