Microsoft pracuje nad Surfacem, który odpali apki z Androida

Informatorzy rynkowi dotarli do ciekawych informacji na temat planów rozwoju linii Surface. Według przecieków nowy sprzęt z tej serii będzie miał dwa ekrany i dogada się z androidowymi aplikacjami.

Informatorzy rynkowi dotarli do ciekawych informacji na temat planów rozwoju linii Surface. Według przecieków nowy sprzęt z tej serii będzie miał dwa ekrany i dogada się z androidowymi aplikacjami.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  android 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Na rynku mieliśmy już hybrydy łączące systemy od Microsoftu i Google. Taki sprzęt próbowali swojego czasu wypromować inżynierowie Asusa w ramach linii Transformer. Niestety, ich poczynania zostały szybko storpedowane przez wspomniane firmy, które nie godziły się, aby sprzedawać na rynku urządzenia wyposażone w oba systemy operacyjne.

Teraz do tematu powraca sam Microsoft. Według informatorów z IHS Markit amerykańska korporacja ma w planach wypuszczenie nietuzinkowego przedstawiciela rodziny Surface, który pożeni Windowsa z Androidem. Nie będzie to jednak hybryda w stylu tej, którą niegdyś zaprezentował światu Asus.

Firma z Redmond eksperymentuje ponoć z dwuekranowym Surfacem funkcjonującym obecnie pod nazwą kodową Centaurus. Sprzęt wyróżnia się na tle swoich poprzedników tym, że został wyposażony w dwa 9-calowe wyświetlacze o przekątnych 4:3. Jednak jego największą zaletą nie będzie nietuzinkowa konstrukcja a możliwość uruchamiania aplikacji z Androida. Funkcja ta zostanie wprowadzona dzięki zastosowaniu systemu Windows Core OS. Jak donoszą informatorzy, Windows Core ma być nową, odchudzoną wersją klasycznego Windowsa opracowaną z myślą o wieloekranowych urządzeniach oraz sprzętach mających konkurować z Chromebookami.

Niestety, jeśli ktoś liczył na to, że gadżet Microsoftu odpali wszystkie gry i programy ze Sklepu Play, poczuje się zawiedziony. Firma zamierza wprowadzić własny sklep z aplikacjami, w którym będzie dystrybuować androidowe oprogramowanie.

Dokładna data premiery nowego Surface’a nie jest znana. W przeciekach wspomina się jedynie o pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV