Młodzieżowy cykl sci-fi Ruchomy chaos trafi na duży ekran

Moda na ekranizowanie powieści z gatunku young adult zapoczątkowana przez Igrzyska śmierci nadal nie słabnie. Doug Liman wyreżyseruje kolejny cykl.

Moda na ekranizowanie powieści z gatunku young adult zapoczątkowana przez Igrzyska śmierci nadal nie słabnie. Doug Liman wyreżyseruje kolejny cykl.

Mowa o serii Chaos Walking (w Polsce - Ruchomy chaos) autorstwa Patricka Nessa. W planach wytwórni Lionsgate jest ekranizacja pierwszej części, powieści The Knife of Never Letting Go. W Polsce została ona wydana pod tytułem: Na ostrzu noża nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc. Oto oficjalny opis fabuły:

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.

Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że miszkańcy osady coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

Chropowata narracja Todda wciąga czytelników w zapierającą dech podróż, w toku której chłopiec stojący u progu dorosłości musi się oduczyć wszystkiego, co zna, aby pojąć, kim naprawdę jest. (za: Papierowy Księżyc)

Czytaj także:  Angelina Jolie bliska roli w remake’u Morderstwa w Orient Expressie

Za kamerą filmu stanie Doug Liman (Edge of Tomorrow), który zastąpił poprzedniego kandydata - Roberta Zemeckisa. Charlie Kaufman (Anomalisa) napisze scenariusz.

Oczywiście, studio Lionsgate liczy na to, że film odniesie sukces i stanie się początkiem nowego, dochodowego cyklu. Przybliżona data premiery nie jest znana.

Źródło: źródło i fot: comingsoon.net

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV