Przeczytaj w weekend

Mroczna Wieża nie powstanie. Amazon rezygnuje z serialu

Mroczna Wieża miała być wielkim serialem fantasy platformy streamingowej Amazon. Historia oparta jest na książkach Stephena Kinga.

Mroczna Wieża miała być wielkim serialem fantasy platformy streamingowej Amazon. Historia oparta jest na książkach Stephena Kinga.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  amazon 

Mroczna Wieża była tworzona przez Glena Mazaarę i studio MRC w oparciu o książki Stephena Kinga. Przygotowano dwa oryginalne scenariusze, po przeczytaniu których Amazon podjął decyzję o zrezygnowaniu z projektu. Jak donosi Deadline.com osoby decyzyjne w Amazonie uznały, że scenariusz nie miał tego samego rozmachu i gigantycznej skali, jakiej oczekują i jaką mają dwa inne ich seriale fantasy w produkcji - Koło czasu i Władca pierścieni.

Przypomnijmy, że serial miał być kompletnie nową adaptacją nie związaną z kinowym filmem z 2017 roku. Wszystko miało zacząć się od genezy Rolanda Deschaina (w tej roli Sam Strike), czyli mieliśmy zobaczyć jak został rewolwerowcem i jak dostał  swoje pistolety. Chciano też pokazać początek jego konfliktu z Człowiekiem w czerni granym przez Jaspra Pääkkönena.

Amazon nigdy nie potwierdził obsady, ale nieoficjalnie mówiło się, że byli w niej również: Michael Rooker, Jerome Flynn i Joana Ribeiro.

Glenn Mazaara i MRC będą starali się sprzedać scenariusze komuś innemu. Na razie nie wiadomo, czy jest zainteresowanie.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV