MSI wprowadza do sprzedaży budżetowe peryferia gamingowe

Hybrydowa klawiatura VIGOR GK30 oraz mysz optyczna CLUTCH GM11 zawalczą o uwagę miłośników pecetowego grania, którzy szukają budżetowych akcesoriów komputerowych.

Hybrydowa klawiatura VIGOR GK30 oraz mysz optyczna CLUTCH GM11 zawalczą o uwagę miłośników pecetowego grania, którzy szukają budżetowych akcesoriów komputerowych.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  klawiatura 

 MSI postanowiło wypuścić na polski rynek akcesoria komputerowe przystosowane do portfela mniej zasobnych graczy. Do sprzedaży trafi nowa myszka optyczna oraz klawiatura z konfigurowalnym podświetleniem, za które nie będzie trzeba zapłacić fortuny jak za klasyczne gamingowe peryferia.

Myszkę CLUTCH GM11 wyposażono w czujnik optyczny o rozdzielczości regulowanej w zakresie od 400 do 5000 DPI. Aby ograniczyć koszt produkcji urządzenia, zastosowano tu dość prostą konstrukcję – w gryzoniu nie znajdziemy szeregu dodatkowych, konfigurowalnych przycisków czy transmitera Bluetooth. To klasyczny przewodowy gryzoń. Za to niska waga oraz wytrzymała konstrukcja sprawią, że mimo swojej prostoty będzie służyć nieprzerwanie przez wiele godzin. Producent zapewnia, że każdy z przycisków wytrzyma do 10 milionów kliknięć. Aby nadać myszce gamingowego charakteru, wyposażono ją także w system podświetlenia RGB.

Nieco ciekawiej prezentuje się klawiatura MSI VIGOR GK30 wyposażona w hybrydowe przełączniki. Przyciski z jednej strony charakteryzują się krótkim czasem reakcji i wysoką żywotnością, typowymi cechami klawiatur mechanicznych, z drugiej zaś pracują bezgłośnie i łatwo poddają się naciskowi, tak jak typowe klawiatury membranowe. Podobnie jak w przypadku myszki CLUTCH GM11, tak i tu otrzymamy do dyspozycji podświetlenie RGB konfigurowalne za pośrednictwem aplikacji Dragon Center. Samą elektronikę zamknięto zaś w obudowie odpornej na zachlapanie.

Producent ustalił sugerowaną cenę klawiatury VIGOR GK30 na 229 zł, a myszki CLUTCH GM11 na 129 zł. W zestawie MSI VIGOR GK30 COMBO można kupić je za 279 zł.

 

Źródło: Zdjęcie: MSI

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV