Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Nadchodzi następca Oculus Rifta. Wiemy, co może zaoferować

Po trzech latach od debiutu gogli Oculus Rift przyszedł czas na odświeżenie serii. Nowy model ma być wygodniejszy i wszechstronniejszy w użyciu.

Po trzech latach od debiutu gogli Oculus Rift przyszedł czas na odświeżenie serii. Nowy model ma być wygodniejszy i wszechstronniejszy w użyciu.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  facebook 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Od premiery finalnej wersji Oculusa Rift minęło kilka ładnych lat. W tym czasie technologia poszła do przodu, pojawiły się nowe karty graficzne, a największy konkurent w branży VR, firma HTC, zdążyła już zaktualizować swoje urządzenie i wypuścić wersję Pro. O Rifcie 2 mówiło się już od kilku miesięcy, sugerując, że nowe, lżejsze gogle są w fazie produkcji. Ale Facebook, który obecnie zarządza obecnie tą marką, nie zdradził nic na temat tego sprzętu. Na szczęście komuś udało się wpaść na trop tego sprzętu.

Dziennikarze serwisu UploadVR zlokalizowali w pecetowych sterownikach dla Oculusa odniesienie do nowego modelu gogli nazywanego Rift S. W kodzie źródłowym odnaleziono także kilka funkcji, które przybliżają możliwości urządzenia. Jedną z najważniejszych jest ta odpowiadająca za dostosowanie trybu pracy kamery do natężenia światła w pomieszczeniu. To najlepszy dowód na to, że w modelu Rift S znajdziemy zintegrowany czujnik służący do rozpoznawania otoczenia. Użytkownik będzie mógł także dopasować wartość IPD opisującą rozstaw naszych oczu. Dzięki nowej funkcji będziemy mogli programowo ustalić właściwą wartość.

Powyższe przecieki wskazują na to, że Oculus Rift S będzie bezpośrednim konkurentem dla HTC Vive Cosmos, które wkrótce mają trafić na rynek. Inżynierowie Oculusa prawdopodobnie planują wypuścić gogle VR, które będą lekkie, wszechstronne i proste w użyciu. W ten sposób firma chce zachęcić do korzystania z wirtualnej rzeczywistości nowych użytkowników, dotychczas stroniących od tej technologii ze względu na problematyczną konfigurację zestawów VR.

Największą niewiadomą pozostają oczywiście data premiery oraz cena tego urządzenia. Choć wydaje się, że idealnym momentem na zaprezentowanie sprzętu będzie kwietniowa konferencja Facebook F8. Wtedy możemy dowiedzieć się, co dokładnie zaoferuje nam Rift 2.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Oculus

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV