Nadchodzi następca Oculus Rifta. Wiemy, co może zaoferować

Po trzech latach od debiutu gogli Oculus Rift przyszedł czas na odświeżenie serii. Nowy model ma być wygodniejszy i wszechstronniejszy w użyciu.

Po trzech latach od debiutu gogli Oculus Rift przyszedł czas na odświeżenie serii. Nowy model ma być wygodniejszy i wszechstronniejszy w użyciu.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  facebook 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Od premiery finalnej wersji Oculusa Rift minęło kilka ładnych lat. W tym czasie technologia poszła do przodu, pojawiły się nowe karty graficzne, a największy konkurent w branży VR, firma HTC, zdążyła już zaktualizować swoje urządzenie i wypuścić wersję Pro. O Rifcie 2 mówiło się już od kilku miesięcy, sugerując, że nowe, lżejsze gogle są w fazie produkcji. Ale Facebook, który obecnie zarządza obecnie tą marką, nie zdradził nic na temat tego sprzętu. Na szczęście komuś udało się wpaść na trop tego sprzętu.

Dziennikarze serwisu UploadVR zlokalizowali w pecetowych sterownikach dla Oculusa odniesienie do nowego modelu gogli nazywanego Rift S. W kodzie źródłowym odnaleziono także kilka funkcji, które przybliżają możliwości urządzenia. Jedną z najważniejszych jest ta odpowiadająca za dostosowanie trybu pracy kamery do natężenia światła w pomieszczeniu. To najlepszy dowód na to, że w modelu Rift S znajdziemy zintegrowany czujnik służący do rozpoznawania otoczenia. Użytkownik będzie mógł także dopasować wartość IPD opisującą rozstaw naszych oczu. Dzięki nowej funkcji będziemy mogli programowo ustalić właściwą wartość.

Powyższe przecieki wskazują na to, że Oculus Rift S będzie bezpośrednim konkurentem dla HTC Vive Cosmos, które wkrótce mają trafić na rynek. Inżynierowie Oculusa prawdopodobnie planują wypuścić gogle VR, które będą lekkie, wszechstronne i proste w użyciu. W ten sposób firma chce zachęcić do korzystania z wirtualnej rzeczywistości nowych użytkowników, dotychczas stroniących od tej technologii ze względu na problematyczną konfigurację zestawów VR.

Największą niewiadomą pozostają oczywiście data premiery oraz cena tego urządzenia. Choć wydaje się, że idealnym momentem na zaprezentowanie sprzętu będzie kwietniowa konferencja Facebook F8. Wtedy możemy dowiedzieć się, co dokładnie zaoferuje nam Rift 2.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Oculus

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV