Najlepsze filmy 2019 i dekady wg użytkowników Metacritic. Trudno się z nimi nie zgodzić...

Użytkownicy Metacritic wybrali najlepsze filmy 2019 roku i całej dekady w ramach specjalnego głosowania. Co sądzicie o poniższych listach?

Użytkownicy Metacritic wybrali najlepsze filmy 2019 roku i całej dekady w ramach specjalnego głosowania. Co sądzicie o poniższych listach?

Użytkownicy serwisu agregacyjnego Metacritic w ramach specjalnego głosowania wybrali najlepsze filmy 2019 roku, jak również najlepsze filmy całej dekady - wcześniej prezentowaliśmy Wam już wyróżnione przez nich najlepsze gry i najlepsze seriale. W ankiecie wzięło udział ponad 2600 osób, które wskazywały po 5 tytułów w każdej z kategorii; i tak zwycięzca zestawienia gromadził na swoim koncie 5 punktów, natomiast film z ostatniej pozycji 1 pkt. 

Portal zaprezentował ostatecznie na swojej stronie 15 najlepszych filmów 2019 roku. Lider okazał się na tyle mocny, że kolejną produkcję zdystansował o blisko 1000 pkt. Warto zauważyć, że na liście znalazły się jedynie dwa obrazy, które w ocenie krytyków nie dobiły nawet do poziomu 60/100; są to Jojo Rabbit (ocena krytyków - 57/100) i Joker (59/100). Wysoko w zestawieniu uplasował się również inny film komiksowy, Avengers: Koniec gry

Najlepsze filmy 2019 roku wg użytkowników Metacritic

Z kolei na liście uwzględniającą całą dekadę 2010-2019 nie znalazła się za to żadna z zeszłorocznych produkcji. Widać także spory dystans pomiędzy dwoma liderami zestawienia a kolejnymi filmami, przy czym trzeba dodać, że w tym przypadku metodologia wyboru była inna. Użytkownicy wskazywali więc jeden obraz, a serwis koniec końców zliczał wzmianki o nim na listach poszczególnych odbiorców.

Najlepsze filmy dekady 2010-2019 wg użytkowników Metacritic

Źródło: Metacritic / zdjęcie główne: Warner Bros./A24

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV