Najlepsze komedie romantyczne w historii wg Rotten Tomatoes. Klasyka wygrywa, ale są zaskoczenia

Rotten Tomatoes wybrało najlepsze komedie romantyczne wszech czasów. Tym razem klasyka wygrała, choć w czołówce czekają na nas przynajmniej dwa zaskoczenia.

Rotten Tomatoes wybrało najlepsze komedie romantyczne wszech czasów. Tym razem klasyka wygrała, choć w czołówce czekają na nas przynajmniej dwa zaskoczenia.

Kolejne odsłony cyklu, w którym prezentujemy Wam dokonywane przez serwis Rotten Tomatoes zestawienia wszech czasów, cieszą się wśród Was niesłabnącą, czasami wręcz zwiększającą się popularnością. Po najlepszych filmach i serialach superbohaterskich, najlepszych filmach science fiction i najlepszych horrorach tym razem przyszła pora na najlepsze komedie romantyczne w historii. Ranking wydaje się co prawda najmniej kontrowersyjny z dotychczasowych, ale zaskoczeń w nim nie brakuje - dość powiedzieć, że bardzo wysoko w zestawieniu uplasowali się Bajecznie bogaci Azjaci

Warto raz jeszcze podkreślić, że większość z prezentowanych Wam zestawień oparta jest na specjalnej formule matematycznej, która uwzględnia liczbę recenzji danej produkcji, rok premiery, jak również wyrażone w procentach oceny innych dzieł z podobnego okresu. Dziennikarze brali pod uwagę wyłącznie te tytuły, które w Rotten Tomatoes posiadają przynajmniej 20 recenzji. 

Część rankingu obejmującą pozycję od 100. do 61. otwiera doskonale Wam znane Notting Hill. Na kolejnych miejscach odnajdziemy wiele klasycznych komedii romantycznych, choć przegrana filmu Śniadanie u Tiffany'ego z zeszłorocznymi Niedobranymi może być sporym zaskoczeniem...

Najlepsze komedie romantyczne w historii wg Rotten Tomatoes - miejsca od 100. do 61.

Na miejscach od 60. do 31. odnajdziecie sporo sławnych tytułów, które pojawiają się zaraz obok takich filmów jak Wykolejona czy nawet Wpadka. Spójrzcie sami. 

Najlepsze komedie romantyczne w historii wg Rotten Tomatoes - miejsca od 60. do 31.

Klasyka daje o sobie znać najmocniej w czołówce rankingu, na pozycjach od 30. do 1. Nie oznacza to jednak, że na najwyższych miejscach nie odnajdziecie współczesnych produkcji - tylko w pierwszej 10-tce pojawiają się bowiem aż trzy, które na ekranach kin debiutowały w przeciągu ostatniej dekady. 

Najlepsze komedie romantyczne w historii wg Rotten Tomatoes - miejsca od 30. do 1.

Źródło: Rotten Tomatoes / zdjęcie główne: Paramount Pictures/Warner Bros./20th Century Fox

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV