Neil deGrasse Tyson i oskarżenia o molestowanie. Nat Geo wstrzymuje emisję programu

Neil deGrasse Tyson został oskarżony o molestowanie seksualne. Na czas toczącego się śledztwa, National Geographic rezygnuje z emisji jednego z jego programów.

Neil deGrasse Tyson został oskarżony o molestowanie seksualne. Na czas toczącego się śledztwa, National Geographic rezygnuje z emisji jednego z jego programów.

Neil deGrasse Tyson w ubiegłym miesiącu został oskarżony o molestowanie seksualne przez trzy kobiety. W sieci bardzo szybko zrobiło się głośno na ten temat, a sam astrofizyk znalazł się na celowniku FOX i National Geographic, które zaczęły przyglądać się sprawie.

Choć śledztwo jeszcze się nie zakończyło, National Geographic wstrzymuje emisję programu StarTalk With Neil deGrasse Tyson, którego Tyson był prowadzącym. Produkcja była w trakcie emisji 5. sezonu kiedy zdecydowano się zdjąć ją z anteny i na tę chwilę nic nie wskazuje na to, by program miał powrócić. Według informacji portalu Deadline, Nat Geo świadomie zamierza wstrzymywać produkcję tak długo, dopóki cała sytuacja się nie wyjaśni - jeżeli więc liczyliście na szybki powrót programu na antenę, na razie nic takiego nie będzie miało miejsca.

Przypomnijmy, że w tym samym czasie własne śledztwo prowadzi FOX, jednak na tę chwilę nie ma informacji o ewentualnym wstrzymaniu programu Cosmos: A Spacetime Odyssey - serial ma powrócić z 2. sezonem w marcu tego roku.

Neil deGrasse Tyson komentuje oskarżenia o molestowanie

Przypomnijmy, że Tyson stanowczo zaprzeczył doniesieniom i przedstawił całą sytuację ze swojej perspektywy w obszernym poście na Facebooku. Wyraził także zadowolenie z tego, że FOX i National Geographic wszczęły własne śledztwa, ponieważ dzięki temu wszystko będzie jasne.

Będziemy informować o szczegółach.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV