Netflix robi pierwszy serial w Polsce! Thriller w alternatywnej rzeczywistości

Netflix tworzył seriale w Chinach, w Niemczech i w różnych innych krajach. Teraz po pierwszy wyprodukuje serial w języku polskim.

Niezatytułowany serial ma mieć 8 odcinków. Całość wyreżyserują Agnieszka Holland oraz jej córka, Katarzyna Adamik (Boisko bezdomnychAmokWataha). Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest  Joshua Long. Serial będzie kręcony w różnych regionach Polski.

Ma być to thriller szpiegowski osadzony w klimacie zimnej wojny. Zobaczymy w nim alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, 20 lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który zniszczył polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może doprowadzić do rewolucji, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

– Z największą przyjemnością potwierdzamy, że będziemy pracować nad produkcją pierwszego polskojęzycznego serialu oryginalnego. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami The Kennedy/Marshall Company i House Media oraz z wybitną polską reżyserką Agnieszką Holland. Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych.

Za produkcję serialu będzie odpowiadać Frank Marshall, jeden z największych i najsłynniejszych hollywoodzkich producentów, który ma na koncie największe blockbustery na czele z seriami Park Jurajski, Powrót do Przeszłości czy Indiana Jones. Sama jego obecność w ekipie polskiego serialu brzmi jak scenariusz z alternatywnej rzeczywistości. Razem z nim pracować będzie Robert Zotnowski, znany z House of Cards. Ze strony polskiej będą to Andrzej Besztak (House Media), Maciej Musial i Agnieszka Holland.

– Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością. O współpracy z Agnieszką Holland marzyłem od dłuższego czasu, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł podjąć się produkcji serialu dla serwisu Netflix i pracować razem z niezwykle utalentowanymi aktorami i ekipą filmową z Polski  – mówi producent, Frank Marshall.

Premiera w 2018 roku.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Outsider Netflixa krytykowany za whitewashing

Przeciwnicy wybielania obsady w filmach rozgrywających się w realiach Wschodu ponownie zabrali głos. Tym razem…

Michalina Reda
0 -

Dlaczego filmy Marvela radzą sobie lepiej…

Mark Millar, znany scenarzysta komiksów, podzielił się własnym spostrzeżeniem na temat filmów Marvela i DC.…

Michalina Reda
0 -

Dwie kolejne części Avengers silnie wpłyną…

Kevin Feige z Marvela i reżyser Joe Russo podkreślili, że przed nami kluczowe wydarzenia dla…

Michalina Reda
0 -

Troje nowych bohaterów w 3. sezonie…

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące nadchodzącego 3. sezonu Stranger Things. W Hawkins pojawi…

Michalina Reda
0 -

Thor: Ragnarok – James Gunn i…

Kilka dni temu światło dzienne ujrzały zdjęcia z planu Thor: Ragnarok, na których pojawił się…

0 -

Zack Snyder „lubi” odejście Jossa Whedona…

Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja o odejściu z produkcji Batgirl reżysera Jossa Whedona. Spostrzegawczy…

Co o tym sądzisz?