Nieśmiertelny – co dalej z rebootem? Stahelski wciąż zainteresowany

Nieśmiertelny to film 1986 roku, który według nieoficjalnych pogłosek może doczekać się reboota. I choć plany ucichły, Chad Stahelski zapowiada, że na pewno z nich nie zrezygnował.

Nieśmiertelny to film 1986 roku, który według nieoficjalnych pogłosek może doczekać się reboota. I choć plany ucichły, Chad Stahelski zapowiada, że na pewno z nich nie zrezygnował.

Michalina Reda

Michalina Reda

Highlander to film z 1986 roku, którego głównym bohaterem jest Connor MacLeod. Mężczyzna dowiaduje się, że jest nieśmiertelny, gdy podczas walki na miecze otrzymuje zabójczy cios, który nie pozbawia go życia. MacLeod zostaje wygnany przez przerażonych członków swojego klanu i wyrusza w świat. Na swojej drodze spotyka innych nieśmiertelnych i z biegiem czasu dowiaduje się o nich znacznie więcej. Produkcja doczekała się kilku sequeli i na tę chwilę na całość serii składa się pięć filmów pełnometrażowych i kilka seriali.

Najnowsze odsłony serii pochodzą z 2007 roku, jednak zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, w przyszłości doczekamy się odnowienia franczyzy - Chad Stahelski, reżyser filmu John Wick, już od dłuższego czasu nosi się z zamiarem stworzenia reboota. O projekcie zrobiło się głośno w 2016 roku, jednak jak na razie pogłoski raczej ucichły - Stahelski poświęcił się serii John Wick i tymczasowo odłożył pomysł na półkę.

Dziennikarze portalu Entertainment Weekly postanowili sprawdzić, czy Stahelski nadal pozostaje przy swoich planach i nie zawiedli się - podczas jednej z nowych rozmów reżyser został zapytany o pomysł na Nieśmiertelnego i o to, czy to nadal aktualne. Odparł wówczas, że wciąż chce wejść w franczyzę i stworzyć reboota całej serii, jednak nie wie kiedy znajdzie na to czas, ponieważ na razie jest zajęty innymi projektami. Przypomnijmy, że jeszcze w 2017 roku Stahelski oświadczał:

Jestem bardzo zainteresowany wejściem w tą franczyzę. Ta historia jest trochę podobna do Johna Wicka - jest w tym świetna mitologia, nastawienie na akcję i działanie (...). Uwielbiam pierwszą część Nieśmiertelnego i myślę, że jestem w tej chwili w dobrym miejscu. Zespół kreatywny, producenci, studio, które za nią stoi, odparli już: "Śmiało, możesz się tym bawić".

Gdy pojawią się oficjalne szczegóły na temat produkcji, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV