Nintendo Switch Lite - oficjalna prezentacja

Stało się to, na co czekaliśmy od dawna. Nintendo w końcu zademonstrowało nowego członka rodziny Switch, konsolę Switch Lite.

Stało się to, na co czekaliśmy od dawna. Nintendo w końcu zademonstrowało nowego członka rodziny Switch, konsolę Switch Lite.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Przecieki o dwóch nowych konsolach z linii Nintendo Switch, w tym jednej o budżetowej konstrukcji, krążyły po sieci od dawna. Teraz te plotki stały się rzeczywistością. Na youtube'owym kanale Nintendo opublikowano sześciominutowy film promocyjny, w którym przybliżono najważniejsze cechy nowej przenośnej konsoli Japończyków. Oto czego możemy spodziewać się po Nintendo Switch Lite:

Tym co odróżnia model Lite od klasycznego Switcha jest przede wszystkim jego konstrukcja. Nowa konsola to typowy handheld, sprzęt przeznaczony wyłącznie do grania mobilnego. Oznacza to, że Lite'a nie podłączymy do telewizora, aby grać na dużym ekranie. To jednak nie koniec ograniczeń, z jakimi będą musieli pogodzić się posiadacze tego gadżetu.

W Nintendo Switch Lite kontrolery zintegrowano z obudową, są nieodczepialne. Gracze nie będą mogli skorzystać funkcji HD Rubmle i czujnika IR Motion Camera, konsola nie zapewni wsparcia haptycznego i nie pozwoli grać w tytuły wykorzystujące czujniki ruchu zamontowane w klasycznych Joy-Conach. Jeśli zatem ktoś będzie chciał zagrać w gry pokroju 1-2-Switch, będzie musiał dokupić dodatkowy kontroler. Zintegrowanie padów z obudową pozwoliło także wyeliminować przyciski funkcyjne przy lewym Joy-Conie. W Lite zastąpiono je klasycznymi strzałkami kierunkowymi, co może przypaść do gustu wielu użytkownikom.

 

Nintendo zapewnia, że Switch Lite odpali wszystkie gry kompatybilne z trybem przenośnym w klasycznej wersji konsoli, w tym m.in. 
Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Mario Kart 8: Deluxe.

Konsola trafi do oficjalnej dystrybucji 20 września i wyceniono ją na 199 dolarów. Pierwsze polskie sklepy wprowadziły ją już do swojej oferty w cenach wahających się od 999 do 1049 zł. Oznacza to, że będzie o 1/3 tańsza niż podstawowy model Nintendo Switcha. Sprzęt będzie dostępny w trzech podstawowych kolorach: szarym, żółtym i turkusowym. 2 listopada do sklepów trafi także limitowana wersja Zacian and Zamazenta Edition z motywem z gier Pokemon Sword i Pokemon Shield.

Źródło: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV