Nintendo Switch masowo wyprzedaje się w USA

Z amerykańskich sklepów błyskawicznie znikają zapasy magazynowe konsoli Nintendo. Przyczyniła się do tego epidemia koronawirusa.

Z amerykańskich sklepów błyskawicznie znikają zapasy magazynowe konsoli Nintendo. Przyczyniła się do tego epidemia koronawirusa.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

W sieciach sprzedażowych Best Buy, GameStop oraz Target konsole Nintendo Switch wyprzedają się na pniu. Za braki magazynowe prawdopodobnie odpowiedzialne jest nasilenie się pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Miliony użytkowników uziemionych we własnych domach z powodu kwarantanny chętniej inwestują w sprzęt, który ułatwi im przetrwanie kilkutygodniowej izolacji.

Firma Nintendo odmówiła odpowiedzi na pytanie dziennikarzy The Hollywood Reporter o to, czy koronawirus jest bezpośrednią przyczyną znikania konsol ze sklepów. Przedstawiciele japońskiej korporacji zapewnili jednak, że monitorują sytuację i wkrótce postarają się rozwiązać problemy z dostępnością sprzętu. Firma wydała w tej sprawie krótki komunikat:

Konsole Nintendo Switch wyprzedają się u niektórych lokalnych dystrybutorów na terenie Stanów Zjednoczonych, ale nowe urządzenia są już w drodze. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

Istnieje spora szansa, że branża growa odczuje efekty pandemii w znacznie mniejszym stopniu niż inne sektory gospodarki. Świadczą o tym m.in. badania firmy Verizon z połowy marca. Wynika z nich, że od momentu objęcia kwarantanną pierwszych obywateli USA zainteresowanie grami w godzinach szczytu ruchu internetowego wzrosło aż o 75%. Wśród nowych użytkowników gier sporą grupę mogą stanowić świeżo upieczeni posiadacze konsoli od Nintendo.

Źródło: The Hollywood Reporter

Źródło zdjęcia głównego: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV