Niszcz, powiedziała - thriller Piotra Rogoży za miesiąc

Niszcz, powiedziała to nowa powieść Piotra Rogoży, autora wcześniej kojarzonego głównie z fantastyką.

Niszcz, powiedziała to nowa powieść Piotra Rogoży, autora wcześniej kojarzonego głównie z fantastyką.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Niszcz, powiedziała to nowa powieść Piotra Rogoży, która ukaże się nakładem wydawnictwa Marginesy już za miesiąc, czyli 18 września.

Piotr Rogoża pierwszą książkę wydał ponad dekadę temu. Zarówno Po spirali, jak i Rock ‘n’ roll, bejbi! zawierały elementy fantastyki, podobnie jak wydana nieco później książka dla dzieci Klemens i Kapitał Zło.

Jednakże od 2011 roku Rogoża pisarsko milczał (nie licząc pojedynczego opowiadania) i dopiero teraz powróci z powieścią otwierającą nową kartę w jego karierze.

Poniżej prezentujemy okładkę oraz opis Niszcz, powiedziała:

Niszcz, powiedziała - okładkaŹródło: Marginesy

Niech arteriami popłynie krew!

Zaginięcie byłej dziewczyny, która najwidoczniej prowadziła podwójne życie, zapowiada początek koszmaru Szymona, trzydziestoletniego copywritera. Nagle piętrzą się dziwne przypadki, a nowi pracodawcy zdają się skrywać wiele sekretów. Szymon zdaje sobie sprawę, że uczestniczy w upiornej grze, gdy hasło reklamowe, którego jest autorem, zostaje wykorzystane przez terrorystów odpowiedzialnych za śmierć kilkunastu osób w warszawskim metrze. Od tego, czy w porę zrozumie zasady tej rozgrywki, zależy los… no właśnie: kogo? Całego miasta?
Obłęd gęstnieje, granica między rzeczywistością a spreparowaną kreacją szybko się zaciera. Razem z niespodziewaną sojuszniczką Szymon staje do walki z niesprecyzowanym wrogiem, którego istnienia nawet nie jest pewien. Czy uda się zatrzymać kołowrót kłamstw i podejrzeń? Kto tak naprawdę jest ofiarą, kto wrogiem, a kto przyjacielem? Ślady prowadzą w warszawską noc i rozmywają się w jesiennej szarudze. Życie zaczyna przypominać fikcję reklamy…

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV