Nowe polskie studio Artificer nawiązało współpracę z Good Shepherd Entertainment

Artificer to nowe studio z Warszawy, które zwróciło uwagę firmy Good Shepherd Entertainment.

Artificer to nowe studio z Warszawy, które zwróciło uwagę firmy Good Shepherd Entertainment.

Artificer to nowe polskie studio z siedzibą w Warszawie, które liczy ponad 30 osób. W skład zespołu wchodzą deweloperzy, którzy brali udział w pracach m.in. nad Hard West, Phantom Doctrine, a także weterani branży, którzy wcześniej pracowali nad grami należącymi do popularnych serii Call of Juarez oraz Dead Island.

Teraz poinformowano, że Good Shepherd Entertainment objęło udział większościowy w Artificer. Ta holenderska firma powstała w roku 2011 jako Gambitious Digital Entertainment i od tego czasu zajmuje się wspieraniem twórców gier niezależnych. Inwestycja w polskie studio ma wpisywać się w misję wydawcy.

Artificer narodził się jako miejsce, gdzie wytrawni rzemieślnicy mogą przelać pasję do swojej pracy w projekty, w które wierzą całym sercem, z poszanowaniem równowagi względem życia osobistego. Mogę z największą przyjemnością powiedzieć, że mamy już zgrany zespół, który intensywnie pracuje nad naszym pierwszym projektem - mówi Kacper Szymczak, Dyrektor Kreatywny Artificer.

Jesteśmy pod wrażeniem jakości projektów i wyjątkowego talentu polskich deweloperów. Poprzez nawiązanie współpracy z Artificer chcemy rozszerzyć wieloletnią obecność Good Shepherd Entertainment w regionie - komentuje Brian Grigsby, CEO Good Shepherd Entertainment.

Źródło: informacja prasowa / fot. Good Shepherd Entertainment

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV