Przeczytaj w weekend

Obsadzono główną rolę w „The Strain” autorstwa Guillermo del Toro

Corey Stoll zagra główną rolę w nowym serialu Guillermo del Toro, Carltona Cuse'a i stacji FX.

Corey Stoll zagra główną rolę w nowym serialu Guillermo del Toro, Carltona Cuse'a i stacji FX.

Marcin Rączka

Marcin Rączka

"The Strain" to serialowa adaptacja książek autorstwa Guillermo del Toro ("Hobbit", "Hellboy", "Labirynt Fauna"), który jest twórcą telewizyjnego projektu i zajmie się reżyserią większości odcinków. Produkcja otrzymała jakiś czas temu zamówienie pilotowego odcinka, ale stacja FX jest niemal pewna zamówienia pierwszego sezonu jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do pilota. Nad The Strain pracuje już kompletny zespół scenarzystów, a twórcy z góry zakładają tworzenie fabuły serialu na maksymalnie 3 - 5 sezonów. Sam Del Toro twierdzi, że w jego książkach jest wystarczająco materiału, by wystarczyło na tyle sezonów.

Akcja książki rozpoczyna się od tajemniczego lądowania samolotu na środku autostrady. Nie można wywołać pilotów, maszyna stoi wyłączona. Gdy w końcu ekipa ratunkowa dociera do środka, odkrywają, że wszyscy nie żyją. Nie ma żadnych śladów przyczyn. Ephraim Goodweather (w tej roli Corey Stoll) i jego ekipa z centrum kontroli chorób zakaźnych muszą działać szybko i ustalić powody zdarzenia, zanim wybuchnie panika. Najpierw odkrywają, że czwórka ofiar wciąż żyje, ale to jedyne dobre wieści. Kiedy z kostnicy znika dwieście ciał, sprawy gwałtownie się pogarszają. Niebawem Eph i jego towarzysze odkrywają, że muszą toczyć bój nie tylko o uratowanie bliskich, ale o całe miasto. Pradawne zagrożenie ludzkości powróciło.

Jeśli serial otrzyma zamówienie pierwszego sezonu, jego premiera odbędzie się prawdopodobnie w 2014 roku.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV