Repertuar kin Nowość Program TV

Oculus chce promować zawody e-sportowe w VR

Na horyzoncie pojawił się nowy rodzaj sportu. Mistrzostwa w grach odbywających się w wirtualnej rzeczywistości.

Długo musieliśmy przekonywać media głównego nurtu, że gry komputerowe nie muszą być tylko rozrywką i niektóre z nich zasługują na miano e-sportu. Teraz czas na kolejny krok – Oculus chce wypromować zawody rozgrywane w wirtualnej rzeczywistości.

Przedstawiciele Oculusa postanowili zorganizować podczas dorocznej konferencji Connect 5 finały najważniejszych rozgrywek e-sportowych. Choć jest to wydarzenie skierowane w głównej mierze do deweloperów, organizatorzy liczą na to, że dzięki prowadzeniu transmisji z rozgrywek uda im się zainteresować VR szerokie grono graczy. Aby to osiągnąć, postanowiono transmitować przebieg całej konferencji na Facebooku, Twitterze oraz YouTubie.

-
-

Finały zostaną rozegrane w McEnery Convention Center w San Jose, a pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 11:30 lokalnego czasu (20:30 w Polsce). Podczas Oculus Connect 5 poznamy najlepszych graczy w Echo Arena, Onward, Sprint Vector oraz The Unspoken. Pula nagród nie jest oszałamiająca, organizatorzy przygotowali do podziału 120 tysięcy dolarów. To niezbyt dużo, jeśli uświadomimy sobie, że w trakcie konferencji rozegrane zostaną finały czterech różnych gier. Do nagród, jakie zgarniają topowi e-sportowcy w CS:GO czy League of Legends jeszcze im daleko.

Jestem ciekaw, jak rozwinie się ta inicjatywa i czy mistrzostwa będą w stanie napędzić rozwój całego rynku VR. Dzięki zawodom e-sportowym wiele gier udało się unieśmiertelnić, nie zdziwię się jeśli to samo stanie się z wirtualną rzeczywistością. Najpierw mogą zachłysnąć się nią zawodowcy, a później sięgną po nią zwykli gracze, którzy będą naśladować swoich growych idoli.
Źródło: roadtovr.com / Zdjęcie: Oculus, YouTube

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.